Південна Америка розташована здебільшого в жаркому поясі. Тому тут існують такі природні зони: екваторіальні вологі ліси, савани та пустелі.
По обидві сторони від екватора простяглися вічнозелені та багатоярусні екваторіальні вологі ліси. Ліси Південної Америки більш вологі, ніж в Африці, тому в них різноманітніший рослинний і тваринний світ.
У верхньому ярусі лісу ростуть дерева з розлогими кронами заввишки до \(80\) м, під ними — пальми, фікуси, банани, ананаси, папайя (або динне дерево), какао (або шоколадне дерево), ліани, орхідеї.
Тварини заселяють усі яруси тропічного лісу. Тут панує царство павуків і комах. На деревах живе багато різноманітних мавп і птахів.
Тільки в тропічних лісах Південної Америки живе найдовша змія — анаконда, а також її головний ворог — ягуар.
Тут можна зустріти крихітних птахів колібрі та великих хижих гарпій.
На північ та південь від тропічних лісів лежать савани, вкриті травами, деревами та чагарниками. На півночі вони дуже нагадують африканські савани, але тут замість баобабів ростуть пальми.
У більш посушливих саванах, які розташовані на південь від екватора, переважають чагарники та деревоподібні кактуси. Кактуси в стеблах накопичують запас води. Тут трапляється дуже тверде дерево кебрачо, яке тоне у воді.
У південноамериканських саванах, на відміну від африканських, тваринний світ дещо бідніший. Тут не зустрінеш великих табунів травоїдних тварин.
Пустелі в Південній Америці розташовані на півдні материка.
Рослинний покрив у пустелі дуже розріджений і бідний. Тут ростуть чагарники та кактуси.
Тварини південноамериканських пустель здебільшого дрібні. Це ящірки, змії та гризуни.
Джерела:
Я досліджую світ : підруч. для 4 кл. закл. загал. серед. освіти. У 2 ч. Ч. 2 / І. Жаркова, Л. Мечник, Л. Роговська. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2021. — 144 с. : іл.