Ти живеш на планеті Земля. Удень ти можеш бачити на небі Сонце, а вночі — Місяць, планети, зорі. Усе це — небесні тіла Всесвіту.
 
4Asset 15.png
Всесвіт — це весь світ, що нас оточує. Він заповнений величезною кількістю зір, які розсіяні нерівномірно.
Зоря — це велетенська розжарена газова куля, що випромінює світло.
Найближчою до Землі зорею є Сонце. 4Asset 17.png
 
З давніх-давен люди замислювалися над тим, як влаштований Всесвіт. Спостерігаючи за рухом Місяця, Сонця, планет та зір, вони багато чого дізналися. Поступово накопичувалися знання про Всесвіт і місце Землі в ньому. Так виникла наука про небесні тіла — астрономія.
 
Ресурс 1.png
 
У Всесвіті існує незліченна кількість зір, об’єднаних у зоряні системи — галактики.
Галактика — це величезна зоряна система, яка налічує мільярди зір (тисячі мільйонів), що обертаються навколо її ядра. Галактика, до складу якої входить Сонце, має назву Чумацький Шлях, або наша Галактика.
Безхмарної та безмісячної ночі на небі можна побачити сріблясто-білу смугу. Це ділянка Чумацького Шляху, утворена понад 300 мільярдами зір.
 
image.jpg
 
Якщо дивитися збоку, то наша Галактика має форму диска. Вона нагадує дві складені одна на одну глибокі тарілки. Усередині цього диска розташована основна маса зір. Що ближче до ядра, то більше їх скупчення.
 
MilkyWay_1.svg
 
Якщо дивитися на Чумацький Шлях згори, то видно, що від його ядра відходять спіральні гілки, утворені скупченнями зір.
 
MilkyWay_2.svg
 
Наша Галактика обертається навколо свого ядра. Разом із усіма зорями навколо нього обертаються Сонце та Земля.
 
Сонце розташоване ближче до краю Чумацького Шляху.
 
Джерела:
Я досліджую світ : підруч. для 4 кл. закл. загал. серед. освіти. У 2 ч. Ч. 1 / І. Жаркова, Л. Мечник, Л. Роговська. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2021. — 144 с. : іл.