Кожної ночі, піднявши голову у небо, ти можеш спостерігати за ще одним космічним, небесним тілом. Це звичайно — Місяць. Що ж це за таємничий об'єкт? То з'являється у небі, то пропадає.
 
moon-1754740_1280.jpg
 
Це друге після Сонця яскраве, небесне тіло, яке ми бачимо.
Місяць — це велике, тверде, холодне тіло. Він не світиться сам. Місяць, немов дзеркало, відбиває сонячне світло.
Місяць завжди освітлюється Сонцем тільки з одного боку, але ми, у різний час, бачимо освітлену половину по різному. Внаслідок руху орбітою Місяць змінює свою видиму форму, і ці міни називають фазами. Фази залежать від розташування Землі, Місяця і Сонця.
 
moon-263015_640.jpg
 
Основні фази Місяця:
  • молодик (новий Місяць)
  • повня
  • 2 проміжні фази — фази Місяця між молодиком і повнею, коли земний спостерігач бачить близько половини освітленої півкулі, їх називають чвертями: перша чверть і остання чверть.
Це єдиний природний супутник нашої планети. Дивлячись на нього, нам здається, що він такого розміру як Сонце. Насправді Місяць набагато менший. Він розташований у \(400\) разів ближче до Землі, ніж Сонце. Як і Земля, Місяць має кулясту форму.
Наш супутник обертається ще й навколо Землі. Один оберт він здійснює за \(27\) діб і \(8\) год.
Цікаво, що Місяць обернений до нас одним боком. Другого боку землянам ніколи не видно.
Середня відстань від Місяця до Землі — \(384\)тис. км. Сучасні космічні кораблі досягають поверхні Місяця за \(15-18\)год.
Поверхню супутника нашої планети можна побачити в телескоп. Вона нагадує кам'янисту пустелю. На Місяці є гори, кратери від метеоритів. Першим спостерігав Місяць у телескоп Галілей. Він помітив темні ділянки і назвав їх морями. Моря — рівнинні ділянки місячної поверхні.
На Місяці немає повітря і води, тому там не можуть існувати живі організми. Удень дуже спекотно — \(+ 115°С\), а вночі лютий холод — \(-160°С\). Також там відсутня вода, тож він зовсім не придатний до життя.
Проте Місяць, це поки єдине небесне тіло, на якому побувала людина. \(20\)  липня\(1969\) року Ніл Амстронг уперше в історії людства здійснив висадку на Місяць, і залишив на його поверхні відбитки своїх черевиків.
Джерела:
https://osvita.ua/vnz/reports/astronom/22670/
https://futurenow.com.ua/tsikavi-fakty-pro-misyats/