Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.
 
ogoloshennya-sertyfikatsiya.png
 
Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

Зміст тесту для вчителів історії визначено Програмою незалежного тестування, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України.

Тест міститиме 90 завдань чотирьох форм: з вибором однієї правильної відповіді (69 завдань), на встановлення відповідності («логічні пари») (4 завдання), на встановлення правильної послідовності (4 завдання) та з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів відповіді (3 завдання), – на виконання яких буде відведено 180 хвилин.
 
dlya-vchyteliv-istoriyi-ta-gromadyanskyh-dystsyplin_2025-1536x864.png
 
Левова частка завдань тесту  (75 %) стосувалася розділу Програми «Навчання учнів предметів (інтегрованих курсів)», з них 34 % завдань перевіряли систему теоретичних знань з освітніх галузей, визначених Державним стандартом початкової освіти.

Майже однакову частку від кількості завдань тесту було відведено питанням організації освітнього середовища та навичкам управління освітнім процесом (11 % і 10 % відповідно), найменшу – навичкам партнерської взаємодії з учасниками освітнього процесу (4 %).

Оцінювання здійснюватимуть відповідно до Схеми нарахування балів: по 1 тестовому балу за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді і по 2 тестових бали за кожну правильно зазначену відповідь до неструктурованого завдання відкритої форми з короткою відповіддю. Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник/учасниця сертифікації, правильно виконавши всі завдання тесту, – 94.