Атлантичний океан — друга за величиною, після Тихого, частина Світового океану. Його назва походить від назви міфічної країни Атлантиди.
 
Моря України — Чорне і Азовське — є морями Атлантичного океану.
 
Більша частина Атлантичного океану розташована в Західній півкулі обабіч екватора.
 
Атлантичний океан омиває береги Північної та Південної Америки, Євразії та Африки. Він глибокий, хоча дещо поступається Тихому океану. Його середня глибина майже 3600 м, а найбільша — 8 742 м.
 
Атлантический 2.png
 
Атлантичний океан, так само, як і Тихий, простягається в помірному та жаркому поясах. Тому температура поверхневих вод у ньому також змінюється від +27°C поблизу екватора до 0°C і трохи нижче в помірних поясах.
 
Рослинний і тваринний світ Атлантичного океану надзвичайно багатий. Температура води в ньому різна, тому тут є умови для життя різноманітних організмів.
 
Рослинний світ Атлантичного океану представлений водоростями. У поверхневих водах живуть зелені та бурі водорості.
 
shutterstock_226885696.jpg shutterstock_335170691.jpg
 
На великих глибинах (до 200 м) живуть червоні водорості.
 
Серед тварин Атлантичного океану є види, які живуть лише в холодних та помірних водах. Це передусім великі морські звірі: кити, тюлені, морські котики, а також риби: оселедець, тріска, камбала, палтус, морський окунь.
 
У теплих водах Атлантичного океану живуть медузи, краби, лангусти, креветки, акули, морські їжаки, тунці, дельфіни, риби-папуги, кальмари, восьминоги.
 
У прибережних водах атлантичного узбережжя Африки водиться великий водний звір — ламантин африканський. Живиться він різноманітною водною рослинністю, за що отримав назву «морська корова».
 
manatee-387195_1920.jpg
Джерела:
Я досліджую світ : підруч. для 4 кл. закл. заг. серед. освіти (у 2-х частинах) : Частина 1 / Ірина Андрусенко, Наталка Котелянець, Олена Агєєва. — Київ : Грамота, 2021. — 128 с. : іл.
Я досліджую світ : підруч. для 4 кл. закл. загал. серед. освіти. У 2 ч. Ч. 1 / І. Жаркова, Л. Мечник, Л. Роговська. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2021. — 144 с. : іл.