Тихий океан — найбільша частина Світового океану. Окремі його ділянки між островами та виступами суходолу — це моря, які мають свої назви (Японське, Філіппінське, Берингове тощо).
 
Більша частина Тихого океану розташована в Західній півкулі обабіч екватора. Тихий океан омиває береги Північної та Південної Америки, Євразії та Австралії.
 
Тихий 3.png
 
Тихий океан — це найглибша частина Світового океану. Його середня глибина становить 4300 м, а найбільша — 11 022 м.
 
Над Тихим океаном часто утворюються урагани — сильні штормові вітри, які супроводжуються сильними зливами й величезними хвилями на поверхні води.
 
Урагани завдають великої шкоди та руйнувань прибережним районам та островам.
 
inside-view-huge-breaking-wave-sea-mentawai-islands-indonesia.jpg
 
Тихий океан здебільшого розташований у помірному та жаркому поясах. Температура поверхневих вод Тихого океану, які нагріваються сонячними променями, змінюється від +27°C поблизу екватора до 0°C і трохи нижче на півночі. Причиною цього явища є зменшення нагрівання водної поверхні від екватора до полюсів.
 
На великій глибині, куди не потрапляють сонячні промені, температура води становить приблизно +2°C. Узимку лише північні окраїни Тихого океану вкриваються кригою.
 
Рослинний і тваринний світ Тихого океану надзвичайно різноманітний. Оскільки температура води в цьому океані коливається від теплої до холодної, то тут є умови для життя різноманітних живих організмів.
 
У водах Тихого океану можна побачити й найбільшу серед риб китову акулу й летючих риб, кальмарів і морських левів.
 
1200px-Whale_shark_Georgia_aquarium.jpg
 
На мілині, у коралових рифах, живуть тисячі видів яскраво забарвлених рибок і водоростей.
 
shutterstock_1044142510.jpg
 
У холодних водах мешкають смугасті кити, морські котики, кашалоти, дюгоні (морські корови), калани (морські бобри).
У Тихому океані виловлюють минтая, тунця, ставриду, анчоусів, оселедців та інші види риб. Через тихий океан пролягли важливі торговельні шляхи до портів на всіх континентах.
 
Прибережні скелі океану заселені птахами. Зграї бакланів, пеліканів, мартинів, буревісників, кайр, чистиків полюють на рибу, якою живляться.
 
shutterstock_304830806.jpg
Джерела:
Я досліджую світ : підруч. для 4 кл. закл. заг. серед. освіти (у 2-х частинах) : Частина 1 / Ірина Андрусенко, Наталка Котелянець, Олена Агєєва. — Київ : Грамота, 2021. — 128 с. : іл.
Я досліджую світ : підруч. для 4 кл. закл. загал. серед. освіти. У 2 ч. Ч. 1 / І. Жаркова, Л. Мечник, Л. Роговська. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2021. — 144 с. : іл.
https://www.freepik.com/free-photo/inside-view-huge-breaking-wave-sea-mentawai-islands-indonesia_14032828.htm#query=waves&position=45&from_view=search
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BA%D1%83%D0%BB%D0%B0_%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0