Скласти план, не засиджуватися над книгами в останній день та бути уважним на екзамені. Що ще потрібно, щоб успішно впоратися з іспитами?

Улітку випускники, які збираються вступати цього року до вишів, почнуть складати ЗНО. Зараз для одинадцятикласників найспекотніша пора: треба впоратися зі стресом, повторити всі важливі теми та знайти час на сон. Саме тому ми хочемо поділилися з вами порадами, які допоможуть успішно пройти підсумкову атестацію.

Як правильно розпорядитися часом на ЗНО, встигнути повторити весь вивчений матеріал та підготуватися до різних предметів?

За місяць. Скласти план

Останні тижні до початку зовнішнього незалежного оцінювання — чи не найнапруженіший час у житті школярів. Потрібно встигнути повторити матеріал по кожному з предметів і вивчити те, що залишилося. Щоб підготовка була максимально ефективною, педагоги радять використати системний підхід — серед іншого, скласти план на кожен день та розбити великі завдання на дрібніші так, щоб їх можна було виконати за один раз.

Завдання для підготовки є у відкритих джерелах, наприклад, на нашому сайті МійКлас. Тут можна знайти поради від розробників матеріалів з української мови, математики та ознайомитися з видами завдань і з короткою відповіддю, і з розгорнутою.
кнопка

Перейти до ЗНО з української мови

Готуватись, за словами викладачів, варто щодня. Більшість часу має сенс витратити на розбір складних тем, а легкі просто періодично повторювати.

Щоб не перевтомитись, вчителі рекомендують відвести на заняття певну кількість часу. Можна навіть заводити будильник: виконувати завдання, як тільки прозвучить сигнал зробити перерву й відпочити 10-15 хвилин.

До речі, про повноцінний відпочинок також не варто забувати. Підвищити концентрацію та покращити пам'ять допоможуть прогулянки на свіжому повітрі, фізичні вправи та повноцінний сон.

За день. Добре відпочити

Намагатися зазубрити весь пройдений матеріал в останній день — невдала ідея. Інформація, завчена поспіхом, не залишиться в пам'яті надовго, а через хвилювання на самому іспиті може вилетіти з голови. Можна швидко повторити складні теми, але засиджуватися за підручниками не варто.

Натомість вчителі пропонують погуляти, почитати книги або подивитися фільм, а потім — лягти раніше й виспатися.

На ЗНО. Сконцентруватися

Важливими є не тільки знання, а й уважність. Головне — дочитувати уважно всі завдання до кінця. Одна з найпоширеніших помилок — вирішити, що відповідь очевидна, не розібравшись, що саме потрібна умова.

Допоможе на іспиті також правильно підібрана стратегія. Починати треба з простих завдань, які не забирають багато часу. Час, що залишився, краще присвятити складним, наприклад, твору або розділам, у яких необхідно дати розгорнуті відповіді.

Під час підготовки до ЗНО необхідно вирішувати і прості, і складні завдання, постійно працювати над помилками, щоб уникнути труднощів. На іспиті важливо встигнути зробити максимум, але при цьому залишити собі час подумати над складними завданнями й перевірити все. Так що починати варто з простого та в жодному разі не зависати на складному, витрачаючи дорогоцінний час. Спочатку треба відповісти на всі прості запитання, ретельно перевірити відповіді та вже потім братися за все, що здається складним.
 

Перейти до ЗНО з математики

опубліковано: