Ефективна співпраця між навчальним закладом та батьками учня може бути цінною для всіх залучених сторін. Активне та продумане спілкування сприяє зміцненню стосунків між школою та батьками, а також вміє будувати міцну систему підтримки, яка потрібна дитині в процесі навчання. У цій статті ми пропонуємо вступ до важливих переваг співпраці між вчителем і батьками, а також ділимося пропозиціями щодо того, як розвивати успішні стосунки.
Переваги співпраці батьків і вчителів
Підтримуючи регулярне та якісне спілкування з батьками, вчитель може досягти більш успішного залучення батьків до процесу навчання дитини. Якщо батьки усвідомлюють сильні та слабкі сторони дитини, вони матимуть можливість зробити свій внесок і допомогти учню покращити їхні результати та надати будь-яку іншу необхідну підтримку своїй дитині вдома.
Співпраця вчителів і батьків, інтерес до навчання учня може допомогти дитині досягти вищих результатів. Якщо батьки будуть залучені до процесу навчання, то це може призвести до більшої мотивації до навчання, покращення загальної поведінки дитини в школі та більш позитивного ставлення до процесу навчання та навколишнього середовища як такого.
У результаті успішної співпраці вчитель дитини також стає переможцем. Залучення батьків до процесу навчання може полегшити роботу вчителя, оскільки батьки можуть надати дитині певну підтримку, яку вони в іншому випадку потребували б від вчителя вдома. Крім того, спілкування з батьками дає вчителю ясність щодо потреб дитини та полегшує їх задоволення. Якщо батьки достатньо залучені до навчання дитини, їхнє розуміння процесу навчання часто поглиблюється, покращується ставлення до вчителя.
Поради щодо спілкування з батьками
У спілкуванні з батьками кожен заклад чи навіть учитель обирає власну стратегію, яка здається найбільш зручною та ефективною, а також таку, яка не заважає керувати процесом навчання. У цьому списку перераховані найважливіші основні рекомендації, які ми рекомендуємо вам враховувати під час роботи з батьками.
1. Ініціатива. Будьте першим, хто запропонує позитивні стосунки. Наприклад, якщо ви тільки починаєте працювати з одним із батьків, важливо представити себе батькам і заохочувати їх долучитися до процесу навчання.
2. Регулярність. Важливо, щоб спілкування з батьками було регулярним. Звичайно, повсякденне життя насичене різними іншими обов’язками, але хоча б раз на місяць варто давати батькам інформацію про успіхи в навчанні дитини.
3. Інтерес. Якщо батьки готові долучитися до навчального процесу, проявіть зацікавленість — розпитайте про учня, згодом це вам допоможе налагодити тісний контакт з цією дитиною.
4. Позитивізм. Важливо інформувати батьків не лише про потенційні проблеми дитини в процесі навчання, а й про позитивні події та менші чи більші перемоги.
5. Підтримка. Якщо учень потребує допомоги батьків у навчанні, дайте їм конкретні поради щодо того, як вони можуть підтримати учня. Батькам важливо розуміти, що їхня участь у навчанні дитини є важливою.
Роль МійКлас у співпраці з батьками
Активне використання можливостей МійКлас у процесі навчання — один із каналів для успішної співпраці з батьками щодо успішності навчання вашої дитини.
Як МійКлас сприяє розвитку співпраці з батьками?
Батьки можуть стежити за процесом навчання та допомагати своїй дитині покращувати результати за рекомендаціями порталу.
Батьки отримують корисну інформацію про тести, які дають дитині, та можливі проблеми з вивченням тем
Дітям до 13 років для використання порталу потрібен дозвіл батьків. Дозвіл надається батьком при реєстрації на порталі.
Батьки, зареєстровані на МійКлас, отримують щомісячний підсумок діяльності дитини в розділі «Предмети», а також виконану роботу в розділі «Перевірочні роботи». Батьки також інформуються про всі роботи, які доручаються дитині на порталі та отримують нагадування про роботу, яка ще не виконана і на яку наближається термін подання.
Учитель може побачити у своєму профілі МійКлас, які батьки учнів уже користуються порталом, а також запропонувати батькам зареєструвати свій профіль, щоб стежити за результатами навчання дитини.
Як перевірити, чи зареєстровані батьки учня?
Увійдіть до свого профілю МійКлас.
Відкрийте розділ «Мої заняття».
У меню «Батьки» ви можете побачити статус батьківської реєстрації та активності на порталі.
Як запросити батьків до реєстрації?
У профілі вчителя перейдіть до «Мої класи» та виберіть клас, батьків якого ви хочете зареєструвати
Натисніть на меню «Батьки».
Скопіюйте посилання на запрошення для батьків і надішліть їм електронною поштою, месенджером або іншим зручним для вас способом.
Регулярне спілкування з батьками допоможе вам зрозуміти індивідуальні потреби ваших учнів і надасть потужну систему підтримки, щоб допомогти вашим дітям покращити свої результати. Вдалого та приємного спілкування!