Кожна дитина певною мірою геній,
і кожен геній певною мірою дитина
.

А. Шопенгауер

 

     Традиційно 17 січня у світі відзначається День дитячих винаходів або День дітей-винахідників (Kid Inventor's Day). Свято спрямоване на те, щоб підтримати в юних громадян інтерес до вивчення навколишнього світу, пробудити бажання виявляти творчий підхід до вирішення проблем.

     Усі діти від природи дослідники та винахідники, однак, здатність експериментувати та вигадувати неймовірне з віком часто починає згасати. Причин тому багато. Проте однією з головних є уявлення дорослих про несерйозність та нежиттєздатність дитячих ідей. Водночас світовий досвід свідчить про інше.

     Знаменитий державний діяч, американський дипломат і дослідник природи Бенджамін Франклін у дванадцятирічному віці зробив ласти. 

     Одного разу Бенджамін, прикріпивши дерев'яні дощечки до рук та ніг, з'явився на морському березі та обігнав товаришів у змаганні. Згодом хлопчик знову вразив друзів, принісши на берег паперового змія. Скориставшись попутним вітром, він ліг спиною на воду, при цьому, тримаючись за мотузку, помчав водною гладіною, як під вітрилами. Ставши дорослим, Б. Франклін активно вивчав електрику, відчував метали на теплопровідність, з'ясовував, як поширюється у воді звук. Він ввів позначення електрично заряджених станів «+» та «−», навів доказ електричної природи блискавки, запропонував проект блискавковідводу, вперше застосував електричну іскру для вибуху пороху, отримав патент на конструкцію крісла-гойдалки, винайшов біфокальні окуляри. І це лише невелика частина винахідницької спадщини вченого. Символічно, що датою Дня дитячих винаходів обрано день народження саме Бенджаміна Франкліна — 17 січня 1706 року.

     Дітям належить і безліч інших цінних винаходів, що користуються великою популярністю у всьому світі. Це батут, калькулятор, хутряні навушники, рукавички без пальців, паперовий пакет із квадратним дном, фруктове морозиво на паличці, шрифт Брайля.

     У День дитячих винаходів у світі відбуваються численні демонстрації нових винаходів. Це реальна нагода порадіти дитячим досягненням, заохотити юних винахідників і надихнути на нові відкриття.

     МійКлас щиро бажає всім юним винахідникам натхнення, удосконалення своїх здібностей і творчого розвитку!

опубліковано: