Усі ми чудово усвідомлюємо значення хороших манер, їхню необхідність у повсякденному житті, але більшу частину слів вдячності ми висловлюємо, не замислюючись про їх сенс. Однак, подяки мають магічні властивості — завдяки ним люди дарують радість одне одному, висловлюють увагу і передають позитивні емоції — те, без чого наше життя стало б мізерним і похмурим. Недарма у багатьох туристичних путівниках та настановах туристам часто вказується: «Слово «дякую», вимовлене навіть з акцентом мовою країни перебування, підвищує швидкість, якість обслуговування та допомагає налагодити спокійний та приємний відпочинок».

     Історію походження цього свята огорнуто туманом. За офіційною версією Всесвітній день «Дякую» було засновано спільним рішенням ООН та ЮНЕСКО. За неофіційною — запропоновано одним із великих виробників вітальних листівок. Тим не менш, «найввічливіший» день року дуже успішно вкоренився у світовій суспільній свідомості, й ось уже котрий рік активно святкується у багатьох країнах. 

     В Україні це свято ще молоде, та вітання з днем «дякую» можуть стати приємним сюрпризом для оточуючих.

     У цей день варто бути особливо уважним до близьких і дорогих вам людей: привід для подяки знайти дуже просто, якщо вас оточують турботою, і ви відповідаєте взаємністю. Варто задуматися, а чи часто ви говорите «дякую» за те, що рідні та друзі роблять для вас? Окрім ідеї подяки, у святкуванні Міжнародного дня «дякую» закладено й інший сенс: звернути увагу на важливість ввічливості у нашому житті. Чи завжди ми взаємно ввічливі та уважні? Для того, щоб закріплювати в суспільстві ідею ввічливого ставлення до оточуючих, у деяких країнах оголошують не лише день «дякую», а й цілий місяць, присвячений ввічливості та подяці (січень).

     Як максимум, цього січневого дня рекомендується сказати «дякую» сто разів, неважливо, чи будуть це слова подяки коханій мамі за турботу, вчителю — за отримані знання чи банальне «дякую» при покупках у магазині. Ви можете відправити смішну смс-ку по телефону другу, або вручити красиву листівку дорогій людині. У будь-якому випадку, ритуал створить гарний настрій не лише вам, а й тим, хто з радістю відповість вам будь ласка.

     Дякуємо що ви з нами)
 

опубліковано: