Репродуктивне здоров’я — стан повного фізичного, розумового і соціального благополуччя, що характеризує здатність людей до відтворення собі подібних.
попередження небажаної вагітності. Турбота про збереження репродуктивного здоров’я — це також і сексуальне здоров’я, метою якого є поліпшення статевого життя та міжособистісних статевих відносин, а не тільки консультації та лікування, пов’язані з репродукцією та інфекціями.
Загальними чинниками, що негативно впливають на стан репродуктивного й статевого здоров’я населення України та показники народжуваності, є:
- кризове соціально-економічне становище;
- військово-політична нестабільність;
- демографічне неблагополуччя;
- падіння рівня життя;
- зростаючі стресові навантаження;
- недостатня соціальна і правова захищеність у сфері праці;
- погіршення якості харчування;
- зростання загальної захворюваності населення.
До чинників, що вплинули на погіршення статевої культури в країні, належать недостатня увага до ролі інституту родини і втрата історичних українських сімейних традицій.
Нині основними проблемами щодо репродуктивного й сексуального здоров’я в Україні, зокрема, є: висока материнська смертність і смертність немовлят, високий рівень абортів, переривання й ускладнення вагітності та пологів, підліткова вагітність, жіноче та чоловіче безпліддя, поширення інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), онкологічна захворюваність органів статевої системи.
В Україні виникла ситуація, що створює небезпеку для відтворення населення й загрозу для розвитку суспільства.
Джерела:
Біологія і екологія (рівень ): підруч. для 11 кл. закл. заг. серед. освіти / В.І. Соболь. — Кам'янець-Подільський: Абетка, 2019. с. 77 - 78.