Антропічне середовище — сукупність природних, природно-антропогенних й антропогенних чинників впливу діяльності людини на організм людини.
Природними об’єктами антропічного середовища є природні екосистеми, природні ландшафти та їхні складники, що впливають на здоров’я людини. Ще в далекому минулому лікарі звернули увагу на те, що спілкування людини з природою позбавляє депресії, страхів і тривоги. Нині ці погляди відображено в екотерапії, що віддає перевагу використанню природних чинників і соціального середовища для зміцнення здоров’я людини. Окремими видами екотерапії є дельфіно-, гіпо-, апі-, ландшафто-, гарден-, лісотерапія. Так, в Японії прогулянки лісом («сірін-йоку» — лісові ванни) стали частиною національної програми охорони здоров’я. Доведено, що такі впливи знижують частоту серцевих скорочень та артеріальний тиск, зменшують рівень вироблення гормонів стресу, зміцнюють імунну систему.

Природно-антропогенні об’єкти — це природні об’єкти, що їх змінено внаслідок діяльності людини, а також ті об’єкти, що створено людиною та мають властивості природних об’єктів. Такими об’єктами є національні природні парки, в яких дозволено вільний доступ туристів (рекреаційний вплив).

Антропогенні об’єкти — це об’єкти, що їх створено людиною для забезпечення її соціальних потреб і які не мають властивостей природних об’єктів. Так, на сільськогосподарських угіддях вирощують культурні рослини (аграрний вплив), у містах й навколо міст закладають зелені зони, для занять спортом створюють штучні поля, з пізнавальною метою організовують шекспірівські сади, дендропарки.

Негативне значення для здоров’я людини мають промисловий вплив великих підприємств, радіоактивний вплив атомних електростанцій, транс портний вплив автомобільних шляхів і залізниць, мілітарний вплив складів з боєприпасами, військових полігонів для випробовування видів зброї та ін. До складників антропогенного середовища належать й усі види забруднення
(хімічне, фізичне, біологічне), перетворення й руйнування природних об’єктів, вичерпання природних ресурсів, глобальні кліматичні впливи та ін.
 
За ступенем небезпеки для здоров’я людини переважає хімічний вплив (дія сполук важких
металів, хлорованих вуглеводнів, діоксинів, пестицидів, радіонуклідів). Як стверджують науковці, вплив складників сучасного антропогенного середовища є різноманітним й у своєму сумарному (синергетичному) ефекті характеризується переважаючою негативною дією. Доказом цього є зростання загального рівня захворюваності населення Землі. За даними ВООЗ, екологічні ризики зумовлюють виникнення понад \(100\) найнебезпечніших захворювань, і щороку саме вони вбивають \(12,6\) млн людей. Ось чому зменшення антропогенного навантаження на життєве середовище людини — пріоритетне екологічне, економічне й соціальне завдання усіх країн світу.
Об’єкти антропогенного середовища чинять аграрний, промисловий, мілітарний, транспортний, радіоактивний та інший вплив й мають важливе наукове, пізнавальне, естетичне, рекреаційне та медичне значення для формування, зміцнення й збереження здоров’я людини.
Джерела:
Біологія і екологія (рівень ): підруч. для 11 кл. закл. заг. серед. освіти / В.І. Соболь. —  Кам'янець-Подільський: Абетка, 2019. с. 97 - 98.