Кожен організм, який ми бачимо в навколишній дійсності, в біології визначається як особина.
Особина (чи індивід) є основною одиницею різних форм життя (рослин, тварин, грибів).
Приклад:
Дуб, що росте в парку.
Для кожної особині характерні свої індивідуальні особливості. Тим не менш особини можуть бути схожі один на одного, наприклад, усі кішки. Їх ніколи не можна переплутати, наприклад, із собаками. Вони відрізняються, тому що належать до різних видів.
Вид — це група особин, що мають подібну будову, які здатні схрещуватися між собою, забезпечив плодюче потомство.
2.pngОсоба (індивід): собака Роко
arrow-11-512.png
woof_2761440b.jpg
Вид: собака домашня
pp.pngОсоба (індивід): кульбаба
arrow-11-512.png
ppp.png
Вид: кульбаба лікарська
Багато видів, подібні способом життя, харчуванням та середовищем існування, можна об'єднувати у більш великі групи. Необхідність об'єднання живих істот у різні групи або їх систематизація з'явилася ще в давнину. Так з'явилася біологічна наука — систематика. Її засновником є шведський природодослідник Карл Лінней.
 
У різні періоди часу різні вчені підрозділяли живих істот по-різному. В даний час виділяють \(4\) царства живих організмів: Тварини, Рослини, Гриби, Бактерії.
Царство — дуже велика група організмів, що володіють подібними ознаками будови, харчування і життя у природі.
царства.png
 
У даному курсі ми будемо вивчати царства: Рослини, Бактерії, Гриби. З цих трьох царств живої природи найбільше і найрізноманітніше — царство Рослин. Воно включає близько \(350\) тис. видів, тоді як грибів на даний момент відомо близько \(100\) тис. видів, а бактерій — близько \(20\) тис. видів.
Бактерії і гриби були виділені в окремі царства тільки у \(ХХ\) столітті, коли були виявлені їх значні відмінності від рослин.
 
Рослини на даний час — це основа життя всього органічного світу. Саме рослини створюють умови для існування всього живого на Землі. Живі рослини та їх рештки — листя, плоди, гілки, стовбури — дають поживу тваринам, грибам і бактеріям.
Велике значення у природі мають бактерії і гриби — багато з них перетворюють рослинні та інші органічні залишки на перегній, який знову використовується рослинами.
 
Живі організми мають величезне значення, тому ми повинні дбайливо ставитися до них, щоб зберегти на Землі все їх різноманіття і багатство. Для цього кожній людині необхідно добре знати біологію.