Опорно-рухова система відрізняється особливою надійністю і міцністю. Вона може витримувати величезні навантаження.
Приклад:
стегнова кістка стрибунів у довжину на момент приземлення відчуває навантаження 9 тонн!
Скелет і м'язи ростуть і розвиваються у дитячому та юнацькому віці. Найінтенсивніший ріст і розвиток м'язів відбуваються у віці \(14\) — \(17\) років. Для нормального розвитку кісток необхідно, щоб в організм надходили різноманітні мінеральні солі і особливі речовини, які регулюють обмін цих солей у кістках, наприклад, вітамін D (який виробляється у шкірі під дією ультрафіолету сонячного світла). При нестачі цієї речовини у дітей розвивається захворювання — рахіт. Кістки втрачають свою міцність і можуть навіть згинатися під вагою тіла.
 
рахіт.gif
 
Збільшення навантаження на суглоби (через ожиріння, коли маса тіла значно перевищує фізіологічну норму) призводить до захворювань суглобів. При цьому зростає тиск на опорні поверхні суглобів нижніх кінцівок, погіршується кровопостачання кінцівок.
 
ожиріння.jpg
 
Заняття фізкультурою, спортом, трудова діяльність сприяють формуванню скелета. Це пов'язано з тим, що розвиток скелета і м'язів тіла взаємопов'язані (чим краще розвинені м'язи, тим міцнішими є кістки скелета). У місцях прикріплення сухожиль м'язів кістки товщають, на них утворюються шорсткості, горбки.
 
кріплення мязів.png
 
М'язи потребують систематичного тренування. При регулярній фізичній роботі, заняттях спортом у них надходить більше поживних речовин і кисню (з током крові), м'язові волокна ростуть швидше, м'язова маса збільшується, і людина стає сильнішою.
 
тренування мязів.jpg
 
М'язова робота також супроводжується змінами у діяльності багатьох органів і систем органів: серцево-судинної, дихальної (збільшується надходження кисню до тканин, прискорюються біохімічні реакції у клітинах, активніше відбувається обмін речовин). Це має сприятливу дію на весь організм, зміцнює здоров'я, роблячи людину загартованою і здатною витримувати різні несприятливі дії зовнішнього середовища.
Гіподинамія — це зниження навантаження на м'язи і обмеження загальної рухової активності організму.
Наслідками гіподинамії є: ослаблення та зменшення скелетних м'язів,  погіршення кровообігу, інтенсивності обміну речовин, роботи серця та роботи кишково-шлункового тракту.