Кубик льоду розтане у теплій воді, й вода охолоне. Незалежно від якості гальм, для зупинки потрібен час. Спалах блискавки передує грому. Чому інакше не буває — знає фізика. Якщо упустити ручку на підлогу, вона падатиме вниз, навіть якщо повторити цю дію хоч тисячу разів — у жодному разі вона не полетить угору. Щоранку, без винятків, Сонце піднімається над обрієм.
У природі існують певні правила, які отримали назву "закони природи". Саме вивченню законів природи та їх застосуванню присвячений курс фізики.
Минуло багато століть, перш ніж учені дійшли висновку, що падіння тіл обертання Землі навколо Сонця підпорядковуються єдиному закону — закону всесвітнього тяжіння. Цей закон враховують під час створення літаків, у будівництві, для планування прогулянки — важко сказати, чи є винятки.
Природа — це справді все-все, що є навкруги, і вивчати її почали ще в давні часи. Досліджуючи природу, вчені із часом стали виокремлювати сфери дослідження: небесні тіла, речовини, природні явища й об'єкти, організми. Досить часто дослідники групують й класифікують об'єкти вивчення.
Тобі вже відомо, що в природі виокремлюють об'єкти живої та неживої природи. А ще все, що існує навколо, можна поділити на такі дві групи: рукотворні та природні об'єкти.
До вивчення природи людей спонукали перед усім практичні потреби: захиститися від негоди, хижаків, зібрати врожай, врятуватися від ворогів тощо. Пошук відповідей на питання: як виникла Земля? як літають птахи? звідки з'явилась людина? Так зародилась наука, яку називають природознавство, яка з часом розпадалася на окремі дисципліни: фізика, хімія, географія, біологія та медицина.
Зверни увагу!
Фізика вивчає найбільш загальні закономірності, у астрономії закони природи пояснюють причини світіння та будову зір, а у хімії саме фізика пояснює напрямок перебігу хімічних реакцій.
Як виглядає світ очима фізиків:
Світ очима хіміків:
Спробуй самостійно поглянути на світ очима біолога та географа, та подумай, у чому різниця?
Лікарі, будівельники, енергетики, машинобудівники тощо користуться пристроями і технологіями, створення яких стало можливим завдяки знанню законів фізики.
Джерела:
Т. Засєкіна, М. Гвоздецький. "Фізика" Підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти. _ "Освіта". - 2024.
В. Бар'яхтар та ін. . "Фізика" Підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти. _ "Ранок". - 2024.