У побуті словом «робота» називають будь-яку корисну працю — фізичну, розумову чи творчу.
 
У якому випадку виконується механічна робота?
Роботу виконує вітер, що жене вітрильник, баштовий кран, що піднімає вантаж на будівництві, електричний чайник, що нагріває воду. І таких прикладів можна наводити багато.
Механічна робота виконується у випадку, коли на тіло діє сила і це тіло переміщується під дією цієї сили.
Кінь взимку тягне сани. Сани ковзають легко і щоб їх тягнути, - особливо велика сила не потрібна. Все одно ж, при русі саней на деякій ділянці шляху, виконується робота.
 
Якщо тягнути ці ж сани влітку, кінь повинен буде додати значно більше зусиль, щоб просунути їх уперед. І, пройшовши таку ж ділянку шляху, ним буде здійснена набагато більша робота.
Зверни увагу!
Чим більше сила, яка переміщує тіло, тим більша зроблена робота.
Величина роботи залежить не тільки від сили, прикладеної до тіла, але і від  пройденого шляху. Кінь може тягнути сани на короткій ділянці шляху, а може тягнути і на велику відстань. У другому випадку виконана робота буде більшою.
Чим довше пройдений тілом шлях, тим більша виконана робота.
Виконана робота залежить від величини сили, яка діє на тіло, і від довжини шляху, яке тіло пройшло під дією даної сили.
A=Fl
де \(A\) — робота, \(l\) — шлях
Робота і енергія вимірюються в одних і тих самих одиницях — джоулях (Дж) (на честь вченого фізика Джеймса Прескотта Джоуля). 
 
Якщо сила в \(1\) ньютон переміщує тіло на \(1\) метр, тоді відбувається робота величиною в \(1\) джоуль.
Значення, які може набувати механічна робота
Як ви вже знаєте, сила має напрямок, оскільки є векторною величиною. Й хоч робота є величиною скалярною (не має напрямку), але вона може бути додатною, від'ємною, або дорівнювати нулю.
 
Значення, які механічна робота може набувати залежить від того, як напрямлена сила відносно напрямку руху тіла:
Робота є додатною A>0 Робота є від'ємною A<0 Робота дорівнює нулю A=0
Якщо напрямок сили збігається з напрямком руху тіла A=Fl. Якщо напрямок прикладеної сили протилежний напрямку руху тіла A=Fl. Якщо напрямок прикладеної сили перпендикулярний до напрямку руху тіла A=0.
 
1.png
 
2.png
 
3.png
 
Джерела:
Фізика: підруч. для 7 кл. закл. загал. серед. освіти / [В.Г. Бар'яхтар С.О. Довгий, та ін.] ; за ред. Бар'яхтара В.Г., Довгого С.О. — 2-ге вид., — Харків: вид. "Ранок", 2020.