Теорія:

Через силу  тяжіння Землі всі тіла мають вагу.
Сила, з якою тіло тисне на опору або розтягує підвіс, називають вагою.
p-03d-6.gif
Вагу тіла позначають \(P\) і вимірюють в ньютонах (\(H\)).  
 ves-tela.png
Вага нерухомого тіла дорівнює  P=mg.
Формула визначення ваги нерухомого тіла така ж, як і формула сили тяжіння . Однак вага тіла і сила тяжіння - не одне і те ж.
99bb17d6f2a5a416cf97ef52ee478d2f.jpg
Наприклад, сила тяжіння вільно падаючої трьохкілограмової цегли   приблизно становить \(30\) \(H\) (\(F = mg\)), а її вага \(P\) в момент падіння дорівнює \(0\) \(H\) (тому що цегла знаходиться в стані невагомості).
 
Якщо поміщене на опору або підвішене тіло нерухомо по відношенню до Землі або знаходиться в рівномірному русі вгору або вниз, тоді вага тіла не змінюється.
 
Вага змінюється, коли тіло переміщається вгору або вниз з прискоренням.
Під час поїздки в ліфті, якщо ми рухаємося з прискоренням вгору, наш вага збільшується, хоча сила тяжіння залишається незмінною.
 
Стан невагомості — це стан, коли тіло не тисне на опору і не розтягує підвіс. Таке відбувається, коли тіло вільно падає під впливом тільки сили гравітації.
Чому в космічному кораблі є стан невагомості?
Тому, що космічний корабель знаходиться у вільному падінні (він весь час як би падає на Землю, але пролітає повз). Це відбувається, коли космічний корабель досягає 1-ї космічної швидкості (7,9 км/с).
 
Якщо швидкість космічного корабля була б менше, він впав би на Землю, а якщо корабель досяг би  2-ї космічної швидкості (11,2 км/с), він став би штучним супутником Сонця.
 
Якщо швидкість космічного корабля досягне 3-ї космічної швидкості (16,7 км/с), тоді корабель буде прямувати з Сонячної системи до інших зірок.
На жаль, до найближчої зоряної системи Альфа Центавра потрібно летіти \(18000\) років, оскільки вона знаходиться на відстані \(4\) світлових років.
 
Цікаво, що для того, щоб досягти Місяця, ракета повинна розвивати швидкість, рівну \(0,992\) від другої космічної швидкості.