Гіпотеза О. Шмідта
Шмидт.jpg
 
Отто Юлійович Шмідт(\(1891\) – \(1956\)) народився у місті Могильові. Закінчив Київський університет. О. Ю. Шмідт був великим математиком, географом, астрономом, брав участь в організації дрейфуючої наукової станції «Північний полюс-\(1\)». Його ім'ям названі острів у Північному Льодовитому океані, рівнина в Антарктиді, мис на Чукотці.
Відомий вчений Отто Юлійович Шмідт, у \(1944\) році запропонував свою гіпотезу утворення планет. Він вважав, що мільярди років тому Сонце було оточене гігантською хмарою, яка складалася з частинок холодного пилу і замерзлого газу. Всі вони оберталися навколо Сонця. Перебуваючи у постійному русі, зіштовхуючись, взаємно притягаючи один одного, вони немов злипалися, утворювалися згустки. Поступово газово-пилова хмара сплющувалася, а згустки стали рухатися по кругових орбітах. Згодом із цих згустків і утворилися планети нашої Сонячної системи.
 
Гипотеза Шмидта.png
Виникнення планет за гіпотезою О. Шмідта
 
Гіпотези Канта, Лапласа, Шмідта багато в чому близькі. Думки цих вчених полягли в основу сучасного уявлення про походження Землі та всієї Сонячної системи.
Сучасні уявлення про виникнення Сонця і планет
Сьогодні вчені припускають, що Сонце і планети виникли одночасно з міжзоряної речовини частинок пилу і газу. Ця холодна речовина поступово ущільнювалася, стискалася, а потім розпалася на кілька нерівних згустків. Один із них, найбільший, дав початок Сонцю. Його речовина, продовжуючи стискатися, розігрівалася. Навколо нього утворилося обертальна газово-пилова хмара, яка мала форму диска. Зі щільних згустків цієї хмари виникли планети, в тому числі і наша Земля.
 
Современная гипотеза.png
Сучасні уявлення про виникнення Сонячної системи

Як бачите, уявлення вчених про виникнення Землі, інших планет і всієї Сонячної системи змінювалися, розвивалися. Та й зараз залишається багато неясного, суперечного. Ученим належить розв'язати чимало питань, перш ніж ми достовірно дізнаємося, як виникла Земля.