Теорія:

Дивовижний збіг обрисів західних берегів Африки і східних берегів Південної Америки в \(1912\) році зацікавило А. Вегенера. На основі цього спостереження він висунув гіпотезу «дрейфу материків». Альфред Вегенер припустив, що в далекому минулому на Землі існував єдиний материк  — Пангея, який приблизно \(200\) мільйонів років тому розколовся на кілька частин, з яких потім утворилися сучасні материки. Ця гіпотеза отримала розвиток у наші дні як «Теорія літосферних плит».
Вегенер.jpg
 
Альфред Вегенер (\(1880\) – \(1930\)) — німецький геофізик, геолог і метеоролог.
 
Вивчаючи карту світу, він зауважив, що лінія західного узбережжя Африки за формою збігається з лінією східного узбережжя Південної Америки. Вегенер також з'ясував, що на цих континентах часто зустрічаються одні й ті ж скам'янілості. Він висунув гіпотезу, що колись Пангея розкололася, а з її уламків поступово сформувалися сучасні материки. Він вважав, що в ході історії континенти змінювали свої позиції та пересуваються до сих пір подібно льодам, які дрейфують по поверхні океану. Тільки в \(1960\) році теорія Вегенера була визнана вченим світом.

Вегенер брав участь у \(3\) експедиціях із дослідження Гренландії. Остання експедиція (\(1929\) – \(1930\) рр.) була зроблена для організації в центрі Гренландії цілорічної дослідницької станції «Айсмітте» на висоті близько \(3000\) м. Експедиція виявилася дуже невдалою. Всі її учасники (включаючи Вегенера) загинули в льодах Гренландії.
Історія утворення материків і океанів
Схема.png
1б.png2б.png3б.png4б.png