Давні єгиптяни вважали, що Земля плоска, небо — твердий купол, який спирається на цю площину, а небом рухається корабель бога Сонця та показує шлях Сонця (від сходу до заходу).
 
Земля Египет.png
 
Уявлення єгиптян про Землю
 
Геродот.jpg
Геродот Галікарнаський (близько \(484\) р. до н. е.— близько \(425\) р. до н. е.) — давньогрецький історик. Геродот залишив світу цінні країнознавські описи. Він багато подорожував Єгиптом, Вавілонським царством, Сирією, узбережжям Чорного моря і розповів про них у праці «Історія у дев'яти книгах».
Давньогрецький вчений Геродот ще у \(V\) столітті до нашої ери назвав «даром Нілу», і не випадково. Уздовж русла річки завдяки принесеному водою мулу утворилась родюча земля. Ніл слугував головною транспортною артерією. Нілом углиб Африки плавала тура, винайдена єгиптянами ще до «епохи пірамід».
 
Ладья.jpg
 
Єгипетська тура
 
У \(XV\) століття до нашої ери Стародавній Єгипет досяг найбільшої могутності. Під час завойовних походів і експедицій єгиптяни знайомилися з новими землями. Найвідомішою була експедиція Червоним морем у Пунт (територія в Східній Африці), споряджена царицею Хатшепсут (близько \(1493\) року до нашої ери).
 
Хатшепсут.png
 
Цариця Хатшепсут
  
Египет-Пунт.svg
 
Експедиція до території Пунт
  
Середземним морем  єгиптяни діставалися до острова Кріт, а через Атлантику на папірусових човнах, можливо, і до берегів Америки.
  
PIC-171_2c.svg
 
Плавання єгиптян