Давні індійці
Давні індійські міфи розповідають, що індійці уявляли Землю у вигляді великої напівсфери, яку тримають на спинах чотири слони. Вони стоять на панцирі велетенської черепахи, яка стоїть на змії, що звернулася кільцем і з’єднує навколоземний простір.
Давні вавилоняни
На думку давніх вавилонян, Земля — величезна гора, на західному схилі якої розташовується Вавилонія. Ця гора оточена морем, на якій у вигляді перегорнутої чаші спирається тверде небо із дванадцятьма сузір’ями.
Давні слов'яни, єгиптяни, мешканців давньоєврейської держави
Давні слов'яни уявляли Землю плоским диском, який стоїть на трьох китах.
Уявлення про Землю давніх єгиптян. Над богинею Землі схилилася небесна богиня Нут, яка всипана зорями. Сонце мандрує на човні по небосхилу.
Уявлення про Землю в межах давньоєврейської держави. Плоска Земля, над якою живуть вітри, які відділяють небесні тіла від планети. Під землею – води, які живлять ріки та моря.
Давні греки
Найвищі наукові досягнення у Стародавньому світі досягли давні греки. Але й там не одразу дійшли правильних висновків щодо форми нашої планети. Наприклад, давньогрецький поет Гомер (VIII ст. до н. е.) у своїх творах писав про Землю як про диск, який нагадує щит воїна. Суходіл з усіх боків омиває річка Океан. Над Землею розкинувся мідний небосхил.
На думку філософа Анаксімандра (VII-VI ст. до н. е.), Земля являє собою циліндр, який вільно висить у повітрі. Середину Землі займає суходіл у вигляді великого кулястого острова, оточеного Океаном. Усередині суходолу розміщений морський басейн, який поділяє його на дві приблизно рівні частини: Європу та Азію.