Магеллан.jpg
 
Фернан Магеллан (1480 — 27 квітня 1521) — португальський мореплавець на іспанській службі. Керував першою успішною навколосвітньою експедицією.
Магеллан народився на гірській фермі в місцевості Саброза, в сучасному окрузі Віла-Реал, розташованому в Північно-Східному регіоні Португалії. Його батьком був Педро де Руї Магальяйнш, мер міста, матір — Альда де Мескіта.
 
Батьки Магеллана померли, коли йому було \(10\) років. У віці \(12\) років Магеллан став пажем короля Жоао \(II\) і королеви Елеонори при королівському дворі в Лісабоні. Магеллан продовжив освіту, цікавився географією та історією.
 
У віці \(25\) років Фернан Магеллан вперше вийшов у море. У \(1513\) році Магеллана послали у Марокко. Після чого, йому надали звання інтенданта, але Магеллану не пощастило: його звинуватили в незаконній торгівлі з маврами-мусульманами.
 
Король повідомив, що Магеллан з \(15\) травня \(1514\) року більше не перебуватиме на королівській службі. Повернувшись до Португалії в \(1516\) році, Магеллан разом з Руї Фалейру розробили план плавання до Молуккських островів західним шляхом. Однак, король Португалії Мануель \(І\) грубо відкинув цей план, не бажаючи допомагати іспанцям.
 
В \(1517\) році залишив батьківщину і прибув до Іспанії. Фундаментально вивчивши навігацію і географію, він вирішив прокласти новий шлях на Схід, пливучи в західному напрямі в обхід Америки, оскільки морський шлях навколо Африки вже був освоєний португальцями.
 
Перша навколосвітня подорож, яку очолив Фернан Магеллан, розпочалася \(20\) вересня \(1519\) року. 
 
каракка Виктория.jpg
 
Карака Вікторія
  
Зверни увагу!
Про кругосвітню подорож Магеллан не думав. І нього на меті було знайти докази, що місце розташування островів Прянощів — у Нового Світу, а не у Азії. Це означало б, що пряне багатство - це область впливу Іспанії, а не Португалії, як тоді вважалося.
Ternate.jpg
 
Молуккські острови
  
\(27\) квітня \(1521\) року на філіппінському острові Мактан у сутичці з туземцями загинув \(41\)-річний португальський мореплавець Фернан Магеллан.