Дослідження в Антарктиді
З \(1959\) року в Антарктиді з'явилися постійні наукові станції. Вони належали різним державам, через що Антарктиду називають «материком світу».
На материку працює більше \(40\) наукових станцій, \(1996\) р. — початок роботи української наукової станції «Академік Вернадський».
Відповідно до конвенції про Антарктиду, підписаної \(1\) грудня \(1959\) року, Антарктида не належить жодній державі, та забороняється будь-яка діяльність в межах материка, крім наукової.
Дослідження Антарктиди дуже важливі, тому що материк має великий вплив на клімат Землі.
Дослідження Арктики
Вивчення Арктики в основному проводять країни, території яких омиваються Північним Льодовитим океаном.
У \(1930\) р. льодокол «Сєдов» під керівництвом Отто Юлійовича Шмідта вирушив для вивчення Карського моря.
У \(1932\) р. льодокол «Сибіряков» вперше за одну навігацію пройшов Північний морський шлях від Архангельска до Берингової протоки.
У \(1937\) – \(1938\) рр. дослідники під керівництвом І. Д. Папаніна провели експедицію на дрейфуючій станції «Північний полюс».
У \(1937\) р. льотчики під керівництвом В. П. Чкалова здійснили перший вдалий безпосадковий міжконтинентальний переліт через Північний полюс.
У \(2007\) р. на судні «Академік Федоров» вчені досліджували атмосферу, морські течії, товщину криги, глибину Північного Льодовитого океану.