Результати опрацювання інформації комп’ютером потрібно виводити для сприйняття людиною або обладнанням.
Монітор
Монітор або дисплей — електронний пристрій, призначений для відтворення відеосигналу і візуального відображення інформації, отриманої від комп'ютера.
монітор.JPG
Рис.1
 
Сучасні монітори бувають кількох типів: 
  • на основі електронно-променевої трубки (CRT),
  • рідкокристалічні (LCD),
  • плазмові,
  • проєкційні,
  • світлодіодні (LED),
  • OLED-монітори.
Плазмові та проєкційні монітори використовують там, де потрібен великий розмір екрана (діагональ метр і більше).
 
Екран світлодіодного монітора складається з багатьох маленьких світлодіодів (англ. LED — light emitting diode) трьох основних кольорів — червоного, зеленого, синього. Три світлодіоди, розташовані поруч, утворюють піксель. Яскравість світіння кожного з них змінюється відповідно до цифрового коду зображення, а око сприймає це як різні кольори. Однаково яскраве світіння всіх трьох світлодіодів дає білий колір, світіння тільки червоного й зеленого.
 
У рідкокристалічному моніторі (англ. LCD — liquid crystall display) біле світло від ламп забарвлюється, проходячи крізь маленькі фільтри. Вони нагадують кольорові скельця основних кольорів, прозорість яких можна змінювати. Завдяки цьому й отримують потрібні кольори пікселів.
 
OLED означає «органічний світловипромінюючий діод». Як випливає з назви, він виготовлений з органічного матеріалу (такого як вуглець, пластик, дерево та полімери), який використовується для перетворення електричного струму в світло. Це також найновіша технологія відображення, яка використовується в дисплеях телевізора, екранах комп’ютерів, ігрових консолях, КПК або навіть у новітніх смартфонах.
Електронна книга
Електронна книга — це планшетний комп’ютер для виведення тексту та зображень (переважно для читання).
В її екрані застосовують технологію «електронний папір». Екран із «електронного паперу» не світиться, а нагадує звичайний папір, тому його не видно, наприклад, уночі (рис.2).

Пристрої з «електронним папером» дуже економні: заряду акумулятора може вистачити на декілька тижнів.
 
елкнига.PNG
Рис.2
Проєктор
Мультимедійний проектор — це сучасний проекційний апарат, призначений для демонстрування на екрані відеоінформації,  яка надходить від зовнішннього джерела — комп'ютер, CD DVD плеер, відеокамера.
Під час роботи проєктора зображення формується на невеликій матриці. За допомогою джерела світла та об’єктива воно проєктується на екран. Джерелом світла можуть слугувати лампа розжарення, світлодіод тощо. Проєктори з лампою розжарення дають яскраве зображення, проте мають великі розміри та вентилятор для охолодження лампи. Світлодіодні проєктори споживають менше енергії  і компактніші.
 
проєктор.PNG
Рис.3
Принтер
Принтер — це пристрій, призначений для друку на папері або на плівці інформації, що виводиться з комп'ютера.
За способом отримання зображення принтери бувають струминні, електрографічні, матричні тощо.

Зображення в струминних принтерах отримують розбризкуванням дуже дрібних крапель чорнила. Для кольорового друку вони є найдоступнішими. Здебільшого застосовують блакитне, пурпурове, жовте й чорне чорнило, а решту кольорів отримують їх змішуванням (рис.4).
 
принтер1.PNG
Рис.4

У принтерах для друку високоякісних світлин, для отримання м’якшіх відтінків додається чорнило ще двох кольорів.
 
Складнішим є принцип роботи електрографічних (лазерних, світлодіодних) принтерів. Для формування зображення в них використовують циліндр зі спеціальним покриттям — фотобарабан.

Поверхня фотобарабана рівномірно електризується, а потім освітлюється відповідно до цифрового коду зображення. Далі поверхня фотобарабана проходить поблизу контейнера зі спеціальним порошком — тонером, який притягується до наелектризованих ділянок. Сформоване з тонера на фотобарабані зображення переноситься на папір. Потім аркуш із тонером потрапляє в спеціальну «піч», де за температури близько 200 °С зображення фіксується.
Джерела:
Інформатика : підруч. для 6 кл. закл. загал. серед. освіти / [О. О. Бондаренко, В. В. Ластовецький, О. П. Пилипчук, Є. А. Шестопалов]. — Харків : Вид-во «Ранок», 2023