Під час роботи із текстовими документами інколи виникає потреба вставити до тексту формули або рівняння, що містять спеціальні хімічні, фізичні, математичні та інші символи. Це зручно робити, скориставшись Конструктором Формул, у якому є вбудовані шаблони та спеціальні символи, які часто використовують у рівняннях та формулах.
 
Для того, щоб відкрити Конструктор формул та розпочати введення рівняння, необхідно перейти на вкладку Вставлення, натиснути інструмент Формули та обрати Вставити формулу (Рис.\(1\). Вставлення формули).
 
Формули1.png
  
Рис.\(1\). Вставлення формули.
 
Після цього на робочій області з'явиться місце для введення формули та відкриється тимчасова вкладка Конструктор (Рис.\(2\)).
 
Формули2.png
 
Рис.\(2\). Вкладка Конструктор формул.
 
За допомогою інструментів на цій вкладці можна до формули вставляти спеціальні символи та використовувати структури: індекси, корінь, дріб, інтеграл тощо. Під час вибору певної структури відриється список, у якому можна обрати потрібний шаблон для оформлення частини формули. Наприклад, інструмент Індекс (Рис.\(3\)) дозволяє обрати структуру верхній або нижній індекс. А далі необхідно заповнити даними спеціальні місця, які виділені спеціальною пунктирною рамкою (Рис.\(4\)).
 
Формули3.png
 
Рис.\(3\). Інструмент Індекс.   
 
Формули5.png
 
Рис. \(4\). Місце для введення інформації.
 
Для конструювання формули можна використовувати потрібну кількість шаблонів, вводити символи за допомогою клавіатури або обирати із символів на вкладці Конструктор. Переміщуватись між символами та структурами у формулі можна за допомогою стрілок на клавіатурі. Щоб завершити роботу із формулою та повернутись до введення звичайного тексту достатньо клацнути лівою кнопкою миші поза її межами.
Джерела:
Інформатика : підруч. для 8-го кл. загальноосвіт. навч. закл. / Й.Я.Ривкінд [та ін.]. — Київ: Генеза, 2016. — 288с. : іл.
https://support.microsoft.com/
https://naprimerax.org/
http://informat.in.ua/