Теорія:

Робік — сучасний робот, але він гарно знає історію створення комп'ютера!
 
Ресурс 1.svg
 
Ти вже знаєш, що для роботи з інформацією сучасній людині потрібен комп’ютер. Цей звичний для нас пристрій винайшли порівняно недавно. Його появі передували два великі періоди часу, умовно названі ручною та механічною епохами.
 
Уяви, що був час, коли люди не вміли рахувати! Першим «пристосуванням» для лічби були пальці. Також люди використовували камінчики, мушлі тощо.

Пізніше — зав’язували вузлики на мотузках, робили зарубки на палицях.
 
І вже згодом з’явилися перші пристрої для лічби — стародавні рахівниці. Давні греки і римляни для обчислень використовували рахункову дошку — абак. Пізніше «родичі» абака з’явились у Китаї (суань-пань), ще пізніше — у Японії (соробан) і на Русі (рахівниця).
Ручна епоха
Screenshot_3.png
Вузликовий та засічковий рахунок.
soroban-2.jpg
Соробан — абак, розроблений в Японії.
gde-po-vsej-veroyatnosti-vpervye-poyavilsya-abak-schetnaya-doska.jpgАбак — вид рахівниці у стародавній Греції та Римі.
hello_html_7695a920.pngРахівниця
 
Із плином часу обчислення ставали складнішими.

Аби їх полегшити, люди почали створювати спеціальні машини для лічби.
Механічна епоха
Перша механічна обчислювальна машина була створена близько 400 років тому французьким винахідником Блезом Паскалем. Вона виконувала тільки операції додавання та віднімання.
 
Трохи пізніше німцем Ґотфрідом Лейбніцем був винайдений арифмометр, який міг виконувати вже чотири арифметичні дії.
 

unnamed.jpg
Механічна машина Блеза Паскаля для знаходження суми та різниці чисел
30.png
Арифмометр Ґотфріда Лейбніца для знаходження суми, різниці, добутку та частки чисел
52.jpg
Перший комп’ютер Чарльза Беббіджа
Електронна епоха
Механічні машини виконували обчислення дуже повільно. Але це був крок до створення першої електронної обчислювальної машини.
Така машина була створена в Америці близько 80 років тому. Це був величезний пристрій, який зайняв би площу шкільного спортзалу та зміг би переважити шістьох дорослих слонів!
Перша електронна обчислювальна машина в Європі була розроблена в Києві під керівництвом академіка Сергія Олексійовича Лебедєва.
Згодом електронні обчислювальні машини стали називати комп’ютерами, що в перекладі з англійської мови означає «обчислювач».
 
 mesm1.jpg
Перший у Європі комп’ютер С.О. Лебедєва
Apple_Newton_MP100.jpg
Перший кишеньковий комп’ютер Apple Newton
unnamed (1).jpg
Перший персональний комп’ютер Apple
Джерела:
Сходинки до інформатики : підруч. для 2 кл. загальноосвіт. навч. закладів / М. М. Корнієнко, С. М. Крамаровська, І. Т. Зарецька. — Х. : Видавництво «Ранок», 2012. — 144 с. : іл.
Я досліджую світ : підручник для 2 кл. закладів загальн. серед. освіти : у 2-х ч. Ч. 1 / Н. О. Будна, Т. В. Гладюк, С. Г. Заброцька, Л. В. Лисобей, Н. Б. Шост. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. — 144 с. : іл.