Теорія:

Робот — носій інформації!
 
Ресурс 13.svg
 
Люди здавна намагалися зберігати інформацію!
  
Довгий час люди зберігали інформацію у своїй пам’яті. Пісні, думи, казки передавалися усно з покоління в покоління. Згодом для зберігання різних повідомлень почали використовувати підручні засоби. Люди висікали на скелях та каменях зображення, робили на палицях зарубки, розмальовували посуд.
 
З виникненням писемності стало можливим зберігати текстові повідомлення. Для збереження таких повідомлень використовували папірус, пергамент, папір тощо.
 
hieroglyphs-148785_1280.png
 
Носій інформації — будь-який предмет, що містить інформацію та може тривалий час зберігати її.
За останній час люди винайшли багато носіїв повідомлень. Наприклад: фото- і кіноплівки, платівки, аудіо- та відеокасети. Під час роботи з комп’ютером використовують магнітні диски (дискета, жорсткий диск), оптичні диски, флеш-пам’ять.
 
аааа.png
 
Для збереження повідомлень на таких носіях використовують друкарські пристрої, фотоапарат, відеокамеру, диктофон, комп’ютер.
 
Для передавання повідомлень сьогодні використовують сучасні засоби зв’язку: пошту, інтернет, телефон тощо. Інформація завжди передається від джерела до приймача. Джерелом інформації можуть бути будь-які об’єкти.
 
Чи знаєш ти, що тварини теж передають одна одній повідомлення, наприклад, за допомогою звуків? Ці сигнали несуть інформацію про пошук їжі, про небезпеку тощо. Так, дельфіни можуть видавати кілька тисяч різних звуків.
 
dolphins-158219_1280.png
Джерела:
Сходинки до інформатики. 3 клас : підруч. для загальноосвіт. навч. закладів / М. М. Корнієнко, С. М. Крамаровська, І. Т. Зарецька. — Х. : Видавництво «Ранок», 2013. — 160 с. : іл.