Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Відстань від точки до прямої Поняття перпендикулярності прямих.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Коротка дорога 1 вид - рецептивний середнє 2Б. Перпендикуляр до прямої коротший, ніж інші відрізки, проведені з однієї точки.
2. Перпендикулярні відрізки 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Відрізок, перпендикулярний до прямої.
3. Відрізок і серединний перпендикуляр 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Серединний перпендикуляр проходить через серединну точку відрізка. Визначення довжини відрізка.
4. Властивість точок серединного перпендикуляра 2 вид - інтерпретація легке 1Б. Перевірка знання про те, що всі точки серединного перпендикуляра рівновіддалені від кінців відрізка.
5. Відстань від вершини трикутника до сторони 2 вид - інтерпретація середнє 1Б. Знаходження прямого кута і визначення найкоротшої відстані від вершини до сторони.
6. Відстань від точки до прямої 3 вид - аналіз важке 2Б. Необхідно визначити довжину перпендикуляра.

Додаткові завдання (приховані від учнів)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Визначення відстані Інший середнє 1Б. Потрібно визначити відстань на клітинній сітці.
2. Відстань від вершин куба до ребер куба Інший середнє 2Б. Визначення відстані від вершин куба до ребер куба. Перевірка знань про те, що грані куба є квадратами.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Перпендикулярність прямих. Відстань від точки до прямої» 00:15:00 важке 5Б. Закріплюються навички визначення відстані від точки до прямої.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Перпендикулярність прямих. Відстань від точки до прямої» 00:10:00 середнє 3Б. Пропонуються завдання на визначення відстані від точки до прямої.
2. Перевірна робота з теми «Перпендикулярність прямих. Відстань від точки до прямої» 00:15:00 середнє 4Б. Перевіряються вміння визначати відстань від точки до прямої.