Методична рекомендація:

Теорія

Номер Назва Опис
1. Розв'язання задач на складання рівнянь Розв'язання задач на складання рівнянь.

Завдання

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Вибери відповідний вираз 1 вид - рецептивний легке 1Б. Потрібно вибрати вираз, що відповідає даній умові.
2. Вибери рівняння 1 вид - рецептивний легке 1Б. Потрібно вибрати рівняння, що відповідає умові завдання.
3. Складання рівняння за таблицею 1 вид - рецептивний легке 2Б. У вигляді таблиці пропонується початок розв'язання задачі. Потрібно скласти рівняння та розв'язати його.
4. Кількість машин на автостоянці 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Потрібно визначити кількість машин на кожній автостоянці за допомогою рівняння.
5. Знайди швидкість машин 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. За допомогою рівняння потрібно визначити швидкості машин.
6. Кількість горіхів 2 вид - інтерпретація середнє 2Б. Потрібно визначити початкову кількість горіхів.
7. Знайди кількість у пакунку 3 вид - аналіз важке 3Б. Потрібно визначити число цукерок / мандаринів у пакунку, якщо при одному діленні цукерок / мандаринів не вистачає на всіх дітей, а при іншому — залишаються зайві.
8. Знайди кількість робітників у кожній бригаді 3 вид - аналіз важке 3Б. Потрібно визначити кількість робітників у кожній бригаді, складаючи та розв'язуючи рівняння з використанням відсотків від кількості.
9. Маса солі в розчині 3 вид - аналіз важке 3Б. Потрібно скласти рівняння, якщо відомий відсотковий вміст солі в розчині.
10. Визначення невідомого, складання рівняння з дробовими коефіцієнтами 3 вид - аналіз важке 3Б. Визначення кількості палива в бочках, складання рівняння з дробовими коефіцієнтами.

Додаткові завдання (приховані від учнів)

Номер Назва Вид Складність Бали Опис
1. Що означає даний вираз? Інший легке 1Б. Потрібно вибрати текстове пояснення, що відповідає даному виразу.
2. Складання рівняння (використання таблиці) Інший легке 2Б. Початок розв'язання задачі подається у вигляді таблиці. Потрібно скласти та розв'язати рівняння.
3. Визначення швидкостей машин Інший середнє 2Б. За допомогою рівняння потрібно визначити швидкості машин.
4. Визначення кількості виготовлених моторів Інший важке 3Б. Потрібно визначити кількість моторів, виготовлених на кожному заводі, складаючи та розв'язуючи рівняння з використанням відсотків від кількості.

Тести

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Тренування з теми «Розв'язання задач на складання рівнянь» 00:10:00 легке 4Б. Пропонуються завдання, в яких потрібно вибрати вираз або рівняння, що відповідає умові завдання. Також потрібно скласти та розв'язати рівняння за таблицею.

Перевірочні тести (приховані від учнів)

Номер Назва Рекомендований час: Складність Бали Опис
1. Домашня робота з теми «Розв'язання задач на складання рівнянь» 00:20:00 середнє 7Б. У завданні потрібно вибрати текстове пояснення, що відповідає поданому виразу. За допомогою розв'язання рівняння необхідно визначити кількість машин на кожній стоянці / швидкості машин / кількість горіхів.
2. Перевірна робота з теми «Розв'язання задач на складання рівнянь» 00:25:00 середнє 7Б. Пропонується скласти та розв'язати рівняння, використовуючи таблицю. Розв'язуючи текстові завдання, потрібно скласти і розв'язати рівняння, за допомогою яких визначити швидкості машин або кількість моторів, виготовлених на кожному заводі (використовуючи відсотки від кількості).