Оскільки повітря складається із газуватих речовин, то займає весь вільний простір в якому знаходиться.
shutterstock_136181537.jpg
 
shutterstock_123571570.jpg
 
Теплопровідність
 
Повітря погано проводить тепло і нагрівається сонцем. Натомість, повітря прогрівається від земної поверхні та предметів, що знаходяться на її поверхні. Тому ближче до поверхні землі повітря тепліше, а чим вище — тим холодніше.
 
Наприклад, вранці, або після дощу у гірських регіонах можна побачити як "парують гори". Насправді, відбувається конденсація водяної пари, оскільки тепле повітря з гір піднімається в гору, де зустрічається із холодними потоками. 
 
мійклас (22).jpg
 
Розширення
 
При нагріванні повітря здатне розширюватися — тобто відстань між частинками речовин, що його утворюють збільшується. Тому тепле повітря легше і піднімається вгору, а холодне — навпаки.
 
Цю властивість повітря люди дослідили давно і навчилися використовувати у своїх цілях.
Зокрема, завдяки легкості та розширенню теплого повітря можна літати на великих повітряних кулях. В центрі під парашютом кулі розташовують пальник, який розігріває повітря своїм полум'ям та "штовхає" кулю вверх.
 
 
мійклас (10).jpg
 
мійклас (8).jpg
 
Пружність
 
Якщо надути повітряну кульку повітрям і стиснути та відпустити — кулька змінить свою форму відповідно до натиску, а потім вернеться у початкову форму — буде пружною. 
Здатність повітря стискатися використовують і для наповнення балонів аквалангістів.
 
shutterstock_1359165500.jpg
 
VINGROŠANAS BUMBA.jpg
 
Зверни увагу, що кулька надута повітрям не злетить високо, якщо немає вітру, тому що густина повітря в середині кульки та ззовні буде приблизно однаковою. Але, якщо надути кульку гелієм — вона швидко підніметься максимально вгору. Так відчувається тому, що гелій більш ніж у 5 разів легший за повітря.
 
мійклас (11).jpg
Кульки надуті гелієм 
Джерела:
1. Пізнаємо природу: підр. інтегр. курсу для 5-го кл. заг. серед. освіти/ Дарія Біда, Тетяна Гільберг, Ярина Колісник. - Київ: Видавничий дім "Генеза", 2022. - 256 с. : іл..
2. Пізнаємо природу: підр. інтегр. курсу для 5-го класу закл. заг. серед. освіти/ Л. Я. Мідак, Н. В. Фоменко, В. Я. Гайда, С. М. Подоляк, В. І. Кравець, І. В. Крацець, І. В. Олійник, В. П. Стахурська, З. М. Пушкар, С. В. Банах, Л. П. Козловська. - Тернопіль : Астон, 2022. - 272 с..
3. Картинки: www.canva.com.