Пригадай! Усі тіла складаються з найдрібніших частинок: атомів, молекул або йонів.
 
Речовини атомної будови — складаються з атомів. Наприклад, графіт, алмаз.
Атом — це нейтральна частинка, що містить у собі електрони (заряджені негативно), які рухаються навколо ядра. А в ядрі містяться два види частинок: протони (заряджені позитивно) та нейтрони, які не мають заряду. 
Протилежно заряджені частинки притягуються одна до одної, тому негативно заряджені електрони не вилітають з атома, а крутяться навколо ядра, яке має позитивний заряд завдяки протонам.
Речовини йонної будови складаються з двох типів заряджених часток: позитивно заряджених йонів — катіонів та негативно заряджених — аніонів.
Наприклад, кухонна сіль.
 
Речовини молекулярної природи не мають заряджених частинок (лише у складі атомів, що до них входять). Речовини молекулярної будови не будуть проводити електричний струм. Наприклад, цукор, йод.
Будь-який електричний заряд виникає, коли заряджені частинки починають рухатися в певному напрямку від одного тіла до іншого.
Навколо заряджених тіл виникає електричне поле, що впливає на інші тіла. 
Наприклад, пластмасові об'єкти легко приймають негативні заряди, а об'єкти з натуральних тканин (наприклад, вовна) — передають їх. Тому при контакті наелектризованих пластику та вовни відбуватиметься електрична взаємодія. 
Добре притягує негативний заряд і ебоніт (матеріал виготовлений із каучуку та домішків сірки). Якщо натерту ебонітову паличку піднести до шматочків паперу — вони будуть рухатися в напрямку палички.
 
Електричний заряд  —  це фізична величина, яка визначає особливості взаємодії частинок (або тіл) в процесах електричної взаємодії. 
Електричний заряд  —  це іскра, що виникає, коли накопичений на одному тілі надлишковий заряд перетікає до іншого тіла, яке може прийняти цей заряд.
Електризація —  це процес під час якого електричний заряд від одного тіла переходить до іншого.
 
Електричний розряд також може виникати між людиною та іншими живими чи неживими об'єктами.
Людина, що контактує з холодним погодним фронтом (похмура, дощова погода) та торкається банкомата чи інших металевих об'єктів — може відчути легкий електричний розряд. Це пов'язано з тим, що метали добре проводять електричний струм і коли людина, що "назбирала заряди" на своєму тілі контактує з металом, вони "переливаються" на металічний предмет. 
Джерела:
1. "Пізнаємо природу" підручник інтегрованого курс для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Мідак Л.Я., Кокар Н.В., Кравець В.І., Фоменко Н.В., Кравець І.В., Жирська Г.Я.). 
2. Пізнаємо природу: підр. інтегр. курсу для 6-го кл. заг. серед. освіти/ Д. Д. Біда. — Київ: Видавничий дім "Освіта", 2023. - 256 с. : іл..
3. Картинки: www.canva.com