Взаємодія за участі наелектризованих предметів відбувається завдяки статичній електриці. 
Статична електрика — це незначні електричні заряди, що нагромаджуються на поверхні тіл.
Щоб уникнути накопичення статичної електрики використовують антистетики (наприклад, для волосся, одягу тощо).
 
Антистетики — це речовини, що запобігають накопиченню зарядів на поверхні тіл.
 
Щоб статична електрика не накопичувалася в кімнаті, рекомендують добре зволожувати приміщення. Наприклад, використовувати зволожувачі або іонізатори повітря.
Іонізатор повітря нейтралізує вільні накопичені на поверхнях позитивні чи негативні заряди. Він генерує різні зарядженні частинки, що вивільняються в простір та приєднуються до протилежних собі частинок (негативні — до позитивних зарядів, і навпаки) — тобто нейтралізують заряди.
 
Якщо піднести наелектризований тертям гребінець до дрібних частинок паперу — деякі з них піднімуться в повітря, інші, не зрушать з місця, а решта почнуть наближатися один до одного. Так відбувається тому, що існує два види заряду: позитивний і негативний. Коли ми електризуємо тіла тертям, вони набувають різнойменних зарядів: одне тіло заряджається позитивно («+»), інше — негативно («-»). 
Якщо контактують тіла з різними зарядами («+» та «-») — вони будуть притягуватися, а якщо з однаковими («+» та «+» , або «-» та «-») — відштовхуватися. 
 
Більшість тіл набувають заряду, коли до них прикладається певна механічна дія (тертя, наприклад). А в звичному своєму стані вони не мають заряду — тобто є нейтральними. 
Коли між собою контактують наелектризовані об'єкти, їх заряджені частинки ніби "перетікають" з одного тіла на інше.
Джерела:
1. Пізнаємо природу : підручник інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної середньої освіти / Л. Я. Мідак, Н. В. Кокар, В. І. Кравець, Н. В. Фоменко, І. В. Кравець., Г. Я. Жирська. — Тернопіль : Астон, 2023. — 256 с.
2. Пізнаємо природу: підр. інтегр. курсу для 6-го кл. заг. серед. освіти/ Д. Д. Біда. — Київ: Видавничий дім "Освіта", 2023. - 256 с. : іл..
3. Картинки: www.canva.com