Екологічні проблеми виникають в результаті неправильної взаємодії людини з природою.
Наприклад, забруднення повітря, водойм, ґрунтів, знищення живих організмів: рослин чи тварин, викиди автомобілів, фабрик в атмосферу тощо.
Екологія — це наука, що вивчає закономірності формування і функціонування біологічних систем у їх взаємодії між собою та довкіллям.
Щоб жити в гармонії з природою варто формувати позитивні екозвички:
- сортування сміття,
- раціональне споживання ресурсів,
- відмова від пластику та його сортування,
- бережливе ставлення до живої природи.
Екологічні проблеми нашої планети
1. Природні ресурси вичерпні — запаси прісної води різко скорочуються; через зміни клімату пересихають річки та озера, частина перетворюються в болота, забруднюються та стають непридатними для використання людиною. Родючі ґрунти пересихають, засолюються, чи піддаються іншим змінам і уже не можуть давати хороший урожай.
2. Зростання міст, знищення лісів та інших природних ареалів проживання живих істот спричиняє міграцію тварин та вимирання багатьох видів як рослинного, так і тваринного світу.
Ареал (лат. area — площа, або ділянка, простір) — це територія поширення якогось об'єкта або явища на чітко окресленій території.
3. Зменшується кількість кисню в атмосфері, оскільки знищуються великі площі зелених масивів: вирубки для господарської діяльності, пожежі, загибель внаслідок кислотних дощів, природних явищ, неправильної діяльності людини тощо.
4. Зростають викиди вуглекислого газу та інших шкідливих речовин, що потрапляють в повітря з промислових виробництв та заводів і спричиняють смог, парниковий ефект та інші негативні процеси в природі.
Смог — це явище, що виникає у нижніх шарах атмосфери через забруднене повітря (суміш диму, туману і пилу) у великих містах і промислових центрах.
Парниковий ефект — це явище, що характеризує нагрівання планети в нижніх шарах атмосфери (як у парнику), спричинене накопиченням парникових газів, які не дають можливості теплу назад відбиватися в космос.
Згідно з сучасними дослідженнями, підвищення температури на планеті зростатиме і це призведе до танення льодовиків на полюсах, зсуву, зміни кліматичних поясів, хвилі міграцій та продовольчих криз. Крім того підвищиться рівень світового океану, що призведе до затоплення частини суходолу. А внаслідок глобального потепління збільшиться кількість негативих атмосферних явищ та природних катаклізмів.
Джерела:
1. "Пізнаємо природу" підручник інтегрованого курс для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Коршевнюк Т.В., Ярошенко О.Г.).
2. "Пізнаємо природу" підручник інтегрованого курс для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Мідак Л.Я., Кокар Н.В., Кравець В.І., Фоменко Н.В., Кравець І.В., Жирська Г.Я.).