Концепція Сталого розвитку про таке співіснування природи і людини, яке не шкодить нікому, а передбачає взаєморозвиток та підтримку. 
 
В основі Сталого розвитку ідея відповідальності кожної людини не лише перед собою та суспільством, а і перед майбутніми поколіннями. Такий антропогенний вплив на природу, що не буде її шкодити.
Атропогенний вплив — це вплив на біосферу спричинений людиною.
Цілі сталого розвитку прийняті резолюцією Генеральної асамблеї ООН «Перетворення нашого світу: Порядок денний в області сталого розвитку на період до 2030 року»
 
AI_Image.png
 
Усі глобальні цілі діють як одне ціле — впливають одна на одну та є взаємозалежними від реалізації інших.
Загалом 17 глобальних цілей можна об'єднати у три сфери: соціальну, економічну та екологічну. 
 
Сталий розвиток передбачає реалізацію 17 глобальних цілей
 
Ціль 1. Подолати бідність в усіх її проявах у всьому світі.
Ціль 2. Подолати голод, досягти продовольчої безпеки і поліпшити харчування та сприяти збалансованому розвитку сільського господарства.
Ціль 3. Забезпечити здоровий спосіб життя та сприяти добробуту для всіх, незалежно від віку.
Ціль 4. Забезпечити для всіх інклюзивну освіту, рівноправний доступ до якісної освіти та сприяти можливості навчатися протягом усього життя.
Ціль 5. Досягти гендерної рівності шляхом розширення прав і можливостей всіх жінок і дівчат.
Ціль 6. Забезпечити доступність і збалансоване використання водних ресурсів і послуги у сфері санітарії для всіх.
Ціль 7. Забезпечити для всіх доступ до недорогих, надійних, збалансованих і сучасних джерел енергії.
Ціль 8. Сприяти тривалому, інклюзивному та збалансованому економічному зростанню, повній і продуктивній зайнятості та гідній роботі для всіх.
Ціль 9. Створити життєстійку інфраструктуру, сприяти інклюзивній і збалансованій індустріалізації та заохочувати інновації.
Ціль 10. Зменшити нерівність всередині країн і між ними.
Ціль 11. Зробити міста і населені пункти інклюзивними, безпечними, життєстійкими та збалансованими.
Ціль 12. Забезпечити впровадження моделей збалансованого споживання та виробництва.
Ціль 13. Вжити термінових заходів для боротьби зі змінами клімату та їхніми наслідками.
Ціль 14. Забезпечити збереження та збалансоване використання океанів, морів і морських ресурсів для збалансованого розвитку.
Ціль 15. Забезпечити захист і відновлення наземних екосистем і сприяти їх збалансованому використанню; здійснювати збалансоване управління лісами; боротися з опустелюванням; припинити процес деградації земель і розпочати їх відновлення та зупинити втрати біорізноманіття.
Ціль 16. Сприяти формуванню мирних та інклюзивних суспільств для збалансованого розвитку, забезпечити всім доступ до правосуддя і створити ефективні підзвітні та інклюзивні інституції на всіх рівнях.
Ціль 17. Зміцнити засоби впровадження та активізувати Глобальне партнерство для реалізації цілей збалансованого розвитку.
Джерела:
1. "Пізнаємо природу" підручник інтегрованого курс для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Коршевнюк Т.В., Ярошенко О.Г.).
2.  "Пізнаємо природу" підручник інтегрованого курс для 6 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Мідак Л.Я., Кокар Н.В., Кравець В.І., Фоменко Н.В., Кравець І.В., Жирська Г.Я.). 
3. Автор: L.tak - This file uses File:Detailed Blank World Map.svg as a basis. Changes to the paths and their classes, are shown in the Changelog, which is included at the beginning of the file. Please do also update the Changelog, so that at any time the file can be updated easily if the political map (state borders) changes in the future., CC BY-SA 4.0