2,3 - 2 млрд років тому
 
Близько 2,3 млрд. років тому прості форми життя ускладнюються — в них з'являються клітинні структури, що відповідають за фотосинтез. Першими такими організмами могли бути ціанобактерії.
Ціанобактерії (від грец. «блакитний» і «паличка») — це тип одноклітинних організмів, що отримують необхідну для життєдіяльності енергію завдяки процесу фотосинтезу.
Згідно старої номенклатури їх ще називали синьо-зелені водорості, оскільки велике їх скупчення має блакитно-зелене забарвлення. 
Сьогодні ціанобактерії можна побачити у ставках влітку під час такого якища як "цвітіння води", яке виникає через надмірне розмноження ціанобактерій. 
 
цвітіння води.jpg
"Цвітіння води"
 
Завдяки швидкому розмноженню ціанобактерій на планеті синтезується велика кількість кисню (в результаті процесу фотосинтезу), який виділяється у атмосферу та змінює її. Крім азоту, метану, вуглекислого газу та інертних газів тепер до складу земної атмосфери додається велика кількість кисню.
 
Пригадай! Молекула кисню складається з двох атомів Оксигену. 
 
Ресурс2мол.png
Молекула кисню
 
Пригадай!
Склад земної атмосфери сьогодні (дані вказані за об'ємом) — азот (78,08 %), кисень (20,95 %), аргон (0,93 %),  вуглекислий газ (0,03 %) та інші гази.
Фотосинтез — процес утворення зеленими рослинами органічних речовин із вуглекислого газу й води за допомогою світлової енергії, що поглинається хлорофілом.
фотосинтез.jpg
Спрощена схема фотосинтезу
Джерела:
2. Картинки: www.canva.com