2 млрд років тому
 
Зміна атмосфери змусила живі організми адаптуватися. Ті, що не змогли адаптуватися — або вимерли, або продовжили свій спосіб життя в глибинах океанів.
Близько 2 млрд років тому ускладнилася будова одноклітинних організмів — у них з'являється ядро
Ядро у клітині — це органела клітини, яка є лише в еукаріотичних клітинах і містить генетичний матеріал цієї клітини у формі ДНК.
Живі організми в клітинах яких є ядра називаються еукаріоти
 
клітина з ядром.jpg
Клітина з ядром
 
Живі організми, в клітинах яких немає ядер — прокаріоти (доядерні організми).
 
клітина без ядра.jpg
Клітина без ядра
 
Щоб утворилася еукаріотична (ядерна) клітина — дві прокаріотичні (доядерні) клітини мали об'єднатися заради виживання чи покращення життя. Таким чином дві клітини різних видів чи форм починали виконувати один для одного певні функції — вступали в симбіоз.
 
Симбіоз — це форма співжиття організмів різних видів, яка забезпечує їм взаємну вигоду.
 
Існує теорія, що завдяки вступанню клітин в симбіоз виникли хлоропласти — із ціанобактерій, які модифікувалися для виконання функцій фотосинтезу на користь іншої клітини. За таким же принципом почали формуватися мітохондрії та деякі інші органели.
 
клітина з органелами.jpg
Клітина з органелами. Зелені утворення — хлоропласти, малинові — мітохондрії
 
Хлоропласти — це органели рослинних клітин, забарвлені у зелений колір (завдяки спеціальній речовині хлорофілу), які беруть участь в професі фотосинтезу.
 
хлоропласти.jpg
Хлоропласт
 
Мітохондрії — це органели, які забезпечують вироблення, нагромадження й розподіл енергії в клітинах.
 
мітохондрії.jpg
Мітохондрія
 
Коли еукаріотичні клітини ускладнилися — в них почали функціонувати крім ядер інші органели, що сприяло виникненню нового способу розмноження: статевому.
Статеве розмноження — це такий тип розмноження живих організмів, що відбувається за участі двох батьківських клітин: чоловічої та жіночої.
Джерела:
2. Картинки: www.canva.com