Крізь такі речовини, як скло, повітря, вода, світло проникає легко, інші ж — не пропускають світлові промені.
 
Усі речовини складаються з атомів, молекул або інших частинок. У багатьох речовин молекули мають здатність поглинати світло, тоді речовина не пропускає світлові промені. Але, наприклад, молекули води не взаємодіють з видимим світлом, і тому промені поширюються через воду без поглинання. Те ж саме можна сказати і про частинки, з яких складається скло.
 
Через прозорі предмети світло поширюється безперешкодно. Непрозорі предмети або поглинають все світло, яке на них падає, або частково поглинають і частково відбивають, або ж повністю відбивають його.
 
Оскільки вода і скло не поглинають світлові промені, то вони не передають цим речовинам тепло. Чорні предмети поглинають усе світло, яке на них падає. Отже, вони й нагріваються внаслідок поглинання світлової енергії. 
 
Як виникає зображення в оці?
 
Око людини має кулясту форму, звідси його назва — очне яблуко.

Кришталик, що розташований у середній оболонці ока, — це збиральна двоопукла лінза, форма якої може змінюватися коли потрібно.
 
Він збирає всі світлові промені в одну точку. Сітківка, що вистилає очне яблуко, зсередини утворена фоторецепторами, які реагують на світло. Таким чином на сітківці виникає обернене зображення предмета, який ми розглядаємо. Однак це не заважає нам бачити навколишній світ правильно.
 
Ресурс 1.jpg
Джерела:
Пізнаємо природу : підручник інтегрованого курсу для 6 класу закладів загальної середньої освіти / Л. Я. Мідак, Н. В. Кокар, В. І. Кравець, Н. В. Фоменко, І. В. Кравець., Г. Я. Жирська. — Тернопіль : Астон, 2023. — 256 с.