Організм людини захищений від хвороб завдяки імунній системі.
Імунна система — це сукупність органів, тканин, клітин, які забезпечують захист організму від чужорідних "агентів" (збудників хвороб).
Важливо, що імунна система, на відмінно, від інших систем організму, не складається з кількох органів, а працює як складна захисна система, в якій беруть участь усі системи органів.
Коли в тіло людини потрапляє щось шкідливе (вірус чи бактерія) до цих збудників одразу прямують спеціальні клітини, щоб розпізнати їх та виробити унікальні "клітини-захисники", які зможуть знешкодити саме цей збудник хвороби. Для кожної хвороби, яка вперше потрапляє в організм виробляються унікальні "захисники". Так працює імунітет. І тоді, якщо вірус чи бактерія потрапляє вдруге чи вчергове в організм — імунітет одразу впізнає "ворога" і дає команду спеціалізованим "клітинам-захисникам" знешкоджувати його. 
Важливо, щоб людина активно контактувала з оточуючим світом змалечку, щоб організм виробляв імунітет проти захворювань і міг захищати себе. Проте, існують захворювання, коли організм людини не може себе захищати — імунітет не працює. В таких випадках важливо дотримуватися медичних вказівок та допомагати організму створювати імунітет штучно, за допомогою медикаментів.
Також важливо розуміти, що є хвороби, які мають високу смертність, або тривають довго, швидко передаються та нелегко переносяться (поки запрацює імунітет та знищить збудник), або мають важкі наслідки (погіршення здоров'я, порушення роботи органів, втрата функцій тощо). В таких випадках потрібна вакцинація