Щоб контролювати поширення захворювань (фіксувати спалахи захворювань, запроводжувати карантин, при необхідності, відправляти додаткові медикаменти та лікарів у зони особливого поширення хвороби) створили ВООЗ
ВООЗ  (англ. World Health Organization (WHO) — це Всесвітня організація охорони здоров'я, спеціалізована установа ООН (Організацій об'єднаних націй), яка вирішує проблеми охорони здоров'я на планеті. 
Карантин (від фр. "сорок днів") — це тимчасова ізоляція осіб, хворих на заразну хворобу, або тих, хто мав контакт із такими хворими.
 
Covid-19 зафіксували у Китаї у грудні 2019 року. У березні 2020 року ВООЗ оголосила про пандемію. За 3 роки дії вірусу захворіли 650 млн людей.
 
Епідемії та пандемії були завжди — у 1979 році ВООЗ подолала епідемію натуральної віспи, яка забрала життя 300 млн людей.
Перемогти віспу вдалося завдяки вакцинації. 
У 1976 році Едвард Дженер вперше у світі створив вакцину проти віспи на основі нешкідливого для людини коров'ячої віспи. 
В Україні новонародженні отримують щеплення від гепатиту В в перший день життя.
 
Ревакцинація — це повторне введення в організм людини вакцини із антигенами проти інфекції, щоб посилити його захист проти певної інфекційної хвороби.
 
Вакцина — це препарат, виготовлений із мікроогранізмів (нешкідливих часток збудників інфекційних хвороб), який використовується для підвищення імунітету людей проти певної інфекційної хвороби.
 
Імунізація населення — це масове проведення щеплень серед населення, щоб спонукати вироблення природного імунітету в організмі людей до хвороби ще до того як вона розпочнеться.