Будова слова як розділ мовознавства вивчає значущі частини словакорінь, суфікс, префікс і закінчення.
Слово має основу (префікс, корінь, суфікс) і закінчення. Обов'язковою частиною основи є корінь.
Лексичне значення  виражає корінь, а суфікс і префікс надають  значенню додаткових відтінків.
Приклад:
Міряти — виміряти, заміряти, розміряти, приміряти, наміряти, переміряти, обміряти, зміряти, вимір, розмір, замір, вимірювання, замірювання, примірка, мірка.
Закінчення слугує для  зв'язку слів у словосполученні й реченні та вказує на граматичні характеристики слова (рід, число, відмінок).
Приклад:
У слові «вересень[]» нульове закінчення виражає таке граматичне значення слова: чоловічий рід, однина, називний відмінок.
Знімок екрана 2023-08-15 113543.png
Закінчення є змінною частиною слова й може бути буквеним (позначаємо на письмі буквою, в усному мовленні — звуком) і нульовим (не позначаємо звуком і буквою). В одному слові закінчення може бути нульовим і буквеним залежно від форми слова.
Приклад:
Листопад[], годин[]нульове закінчення, листопад[а], листопад[ові], листопад[ом], у листопад[і], годин[и], годин[ам], годин[ами], у годин[ах]буквене.
Також в українській мові є слова без закінчень (незмінювані слова). Це прислівники (чисто, наодинці), незмінювані іменники іншомовного походження (кафе, метро, купе, торнадо), абревіатури (ТСН, МОН), деякі форми дієслова (шукати, шукаючи, стрибати, стрибнувши).
Зверни увагу!
Корінь корінь.png , суфікс суф.png   і префікс  преф.png складають основу слова основа.png .
Закінчення  зак.png не входить до основи слова.