Різновидами фразеологізмів є прислів'я, приказки, крилаті вислови, афоризми.
 
Прислів'я — влучний образний вислів повчального змісту, часто ритмічний за будовою, який у стислій формі узагальнює  різні явища життя.
Приклад:
Любиш кататися — люби і саночки возити. Що посієш, те й пожнеш. Доки сонце зійде, роса очі виїсть.
Приказка — це образний вислів, що влучно характеризує людину, але висловлює думку неповно, без притаманного прислів’ю повчального змісту. Приказки коротші, вони переважно є частиною речення.
Приклад:
Сорока на хвості принесла. Шукай вітра в полі. Часом з квасом, а порою з водою. Обіцяного три роки чекають.
Порівняй!
 
Прислів'я Приказка
Не копай іншому ями, бо сам упадеш.
 
Береженого Бог береже, а козака шабля стереже.
 
Моя хата скраю, я нічого не знаю.
Не копай іншому ями.
 
 
Береженого Бог береже.
 
 
Моя  хата скраю.
 
Зверни увагу!
Приказки й прислів’я  не треба сприймати буквально, бо їхній справжній зміст прихований. 
Крилаті вислови — сталі словесні формули (влучні вислови, звороти мови, окремі слова). Джерела крилатих слів різноманітні: фольклор, твори античних і сучасних письменників, релігійні тексти, вислови з європейських мов, вислови українських та зарубіжних письменників.

В українській мові особливо поширені крилаті вислови з творчості Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Ліни Костенко, Василя Симоненка.
Приклад:
Перейти Рубікон; Прийшов, побачив, переміг (Юлій Цезар), гроші не пахнуть (Веспасіан), крапля камінь точить (Овідій);  Борітеся — поборете (Т. Шевченко); Лиш боротись — значить жить (Іван Франко); Слово, чому ти не твердая криця? (Леся Українка).
Афоризм — короткий влучний оригінальний вислів, що виражає узагальнену думку у виразній, легкій для запам’ятовування формі.
Приклад:
Я мислю — отже, існую! (Р. Декарт). І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь! (Т. Шевченко). Усе, що робиш, треба робити добре (Ф. Бекон).