У ссавців маса тіла рівномірно розподілена на горизонтальний хребет і чотири кінцівки. У людини, яка ходить прямо, навантаження припадає на хребет і дві ноги. А якщо сутулитись, сидіти з перекошеною спиною, носити сумку в одній руці, мало рухатись, то хребет викривляється. Через викривлений хребет починає боліти спина і голова, порушується кровообіг, стає важко дихати, страждають внутрішні органи. У дитячому і підлітковому віці можуть також викривитися ноги і сповільнитися ріст.
Що робити, щоб не допустити порушення постави треба:
- менше сидіти, а якщо сидіти, то тримати спину прямо;
- не сутулитися;
- рівномірно розподіляти навантаження на обидві руки;
- більше рухатись — бігати, плавати;
- зміцнювати м'язи спини і живота;
- спати на твердому матраці й низькій подушці;
- не переїдати.
Гарної постави не буде, коли м'язи слабкі. Адже саме м'язи підтримують спину, голову, плечі. М'язи міцні в того, хто займається фізичною працею, фізкультурою. Тому робіть ранкову зарядку. На прогулянці бігайте, стрибайте, грайте в рухливі ігри з м'ячем, скакалкою.
Допомагайте дорослим. Ходіть за їхнім дорученням у магазин, прибирайте в домі, вигулюйте собаку. Під час виконання цих справ ви робите різні вправи, які зміцнюють м'язи.
Дитячі кістки ще недостатньо міцні, тому вони легко викривляються. Найчастіше викривляється хребет. Це пов'язано з неправильною поставою тіла під час сидіння або стояння. Правильна постава формується саме в дитинстві. Неправильна постава утруднює дихання, роботу серця та інших органів.
Я досліджую світ : підруч. для 3 кл. закл. загал, серед, освіти (у 2-х частинах) : Ч. 1 / О. Л. Іщенко, 0. М. Ващенко, Л. В. Романенко, К. А. Романенко, Л. 3. Козак, О. М. Кліщ. - Київ : Літера ЛТД, 2020. - 112с.
Я досліджую світ : підруч. для 3-го кл. закл. заг. серед. освіти (у 2-х ч.) : ч. З / Тетяна Гільберг, Світлана Тарнавська, Лариса Грубіян, Ніна Павич. -- Київ: Генеза, 2020. - 160 с.