Бережи органи дихання!
 
doctor-5216833_1280.png
 
Для чого тобі потрібно розпізнавати запахи? Ніс допомагає людині відчути запахи й відрізнити їх. Приємні запахи — це радість і задоволення, запах їжі збуджує апетит. Деякі запахи попереджують про небезпеку — це запах диму, газу, неприємний запах їжі. Щоб зберегти нюх, намагайся захистити себе від застуди. Під час нежитю людина майже не відчуває запахи. Слизові оболонки в носі набрякають і забиваються слизом.

 

Як і всі організми, людина постійно дихає. Без повітря людина не зможе прожити й кількох хвилин.

Дихання — це процес газообміну в організмі, унаслідок якого поглинається кисень, а виділяється вуглекислий газ.

Кисень потрібний для утворення енергії з поживних речовин. Під час вдиху м’язи скорочуються, грудна клітка піднімається. Під час видиху м’язи розслаблюються, грудна клітка опускається.

 

Дихальними рухами керує головний мозок. Він подає м’язам грудної клітки сигнали, коли потрібно скорочуватися і розслаблятися. Коли ти вдихаєш, повітря через ніздрі надходить у носову порожнину. Тут воно зігрівається й очищується від пилу та мікробів. Далі повітря через гортань, трахею і бронхи потрапляє в легені. Трахея нагадує трубку, від якої відходять два бронхи. Бронхи розгалужуються в легенях як гілки дерева.

 

легк.png

 

Тварини теж дихають. Легені мають собаки, кішки, слони, мавпи, коні, зайці, миші тощо. Деякі тварини мають зябра.

Зябрами називаються вирости тіла тварин, які призначені для дихання у воді.
Зябра є у більшості водних мешканців, таких, як акули, риби.
Джерела:

Я досліджую світ : підруч. для 3 кл. закл. загальн. середн. освіти (у 2-х частинах) : Частина 1 / Ірина Андрусенко. — Київ : Грамота, 2020. — 128 с. : іл.

Я досліджую світ : підруч. для 3-го класу закл. загал. серед. освіти. У 2 ч. Ч. 2 / І. Жаркова, Л. Мечник, Л. Роговська, Л. Пономарьова, О. Антонов. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2020. — 144 с. : іл