Загартування дуже корисно!
 
boy-6719339_1280.png
 

Шкіра — твій перший захисник від пошкоджень, спеки, холоду, хвороботворних бактерій та вірусів. Після прогулянки, перед їдою, після туалету обов’язково вимий руки з милом. Вода та мило добре очищають шкіру від бруду й інфекцій.

 

Крізь пори шкіри випаровується піт, що охолоджує твоє тіло, тому воно не перегрівається під час спеки, бігу й важкої роботи. Разом з потом з організму видаляються шкідливі речовини. Шкіра весь час інформує людину через нервові закінчення, що відбувається з тілом: тобі жарко чи холодно, щось тисне чи дряпає, пече або обдуває легкий вітерець.

 

Найменша подряпина на шкірі — доступ для небезпечних мікробів. Якщо ж сталося невелике пошкодження шкіри, важливо вміти надавати першу допомогу.

 

1. Промий рану чистою водою.

2. Змасти шкіру навколо рани зеленкою чи йодом.

3. Перев’яжи рану бинтом або заклей пластирем.

 

Щоб допомогти шкірі оберігати твій організм, треба загартовуватися.

Загартовування — це пристосування організму людини до холоду й тепла.

Сонце, повітря та вода — основні природні способи загартовування. Адже загартована людина рідше хворіє та легше переносить будь-які інфекції. Вона має кращий настрій, сон та апетит.

 

Для загартовування в кінці купання обливайся водою, на кілька градусів холоднішою, ніж була під час купання. Поступове зниження температури води поліпшить твоє здоров’я.

 

Корисною для твого організму є ходьба босоніж. Улітку на свіжому повітрі завжди ходи босоніж по траві, піску та гальці.

 

Розтирай тіло рушником до почервоніння шкіри: спочатку спину, а потім — руки та ноги. Роби розтирання відразу після ранкової гімнастики.

 

Купання у водоймі — найприємніший вид загартовування водою. Вода має прогрітися до 22 °С. Тривалість першого купання може бути не довшою, ніж 2–4 хв.

 

Загартовування потрібне кожній людині!

Джерела:

Я досліджую світ : підруч. для 3 кл. закл. загальн. середн.  освіти (у 2-х частинах) : Частина 1 / Ірина Андрусенко. —  Київ : Грамота, 2020. — 128 с. : іл.