Рослини різняться за будовою!
 
ocean-160613_1280.png
Водорості

Водорості — це рослини, що живуть у воді. Вони поглинають вуглекислий газ і збагачують воду киснем. Ним дихають тварини, які живуть у водоймах. Водорості бувають різної форми: пластинки, нитки та кульки. Вони НЕ МАЮТЬ справжніх органів — кореня, стебла, листків, квіток і плодів з насінням.

  

Зелені водорості живуть на поверхні води, куди проникає сонячне світло, а бурі та червоні — глибоко в морях та океанах. Водорості — пожива для мешканців водойм.

 

trees-575490_1280.png

Мохи

Мохи — рослини, які ростуть у багатьох місцях: на деревах, каменях, стінах старих будівель, на землі й у лісі. У вологих і затінених місцях мохи зеленим килимом устеляють землю. Мох має стебло та листки, але не має кореня і квіток, тому не утворює плодів з насінням. Нові рослини виростають зі спор.

 

branch-1300663_1280.png

Хвощі й папороті
Хвощі й папороті з'явилися на нашій планеті дуже давно. Мільйони років тому вони були велетенськими деревами й утворювали на Землі дрімучі ліси. Вони ростуть у вологих і притінених деревами місцях.
 
Хвощі й папороті мають листки та корінь, але не мають ні квітів, ні плодів, розмножуються спорами, які утворюються знизу на листках. Спори відрізняються від насіння тим, що вони дуже крихітні. Хвощі й папороті ростуть по всій території України.
Джерела:
Я досліджую світ : підруч. для 3 кл. закл. загальн. середн. освіти (у 2-х частинах) : Частина 1 / Ірина Андрусенко. — Київ : Грамота, 2020. — 128 с. : іл.