На Землі величезна кількість рослин!
 
garden-6159956_1280.png
 

Рослини — це організми, яким властиві живлення, розмноження, ріст і розвиток.

 

Здатність рухатися — важлива ознака всіх живих організмів. Не є винятком і рослини. Коли вони ростуть і розвиваються, вони рухаються, повертають своє листя і квітки до сонця. Для живлення рослинам потрібні сонячне світло, повітря, вода і поживні речовини з ґрунту.

 

Рослина складається з частин, які називають органами. Кожен орган має свою назву: корінь, стебло, листок, квітка, плід з насінням. Починати розгляд і називати органи рослини потрібно з кореня.

 

будова.png

 

За допомогою коренів рослини міцно закріплюються в ґрунті. Корінь всмоктує з ґрунту воду з розчиненими поживними речовинами. Від кореня вода з поживними речовинами надходить до інших органів по стеблу.

 

Рослини живляться не тільки речовинами, які вбирають із ґрунту. У листках рослин також утворюються поживні речовини з води та вуглекислого газу. Вода надходить до листків від кореня.

 

Вуглекислий газ листки вбирають із повітря. У листках рослин утворюються не лише поживні речовини, а й кисень. Рослини виділяють його в повітря. Отже, завдяки рослинам у повітрі стає більше кисню і менше вуглекислого газу. Дихають рослини всіма органами вдень і вночі.

 

У більшості рослин дуже різноманітні за розміром і кольором квітки. З квітки утворюється плід з насінням. Коли насінина потрапляє в ґрунт, з неї виростає нова рослина. Квітки та плоди з насінням потрібні рослині для розмноження.

 

Органи рослин різних видів різняться довжиною, висотою, формою, розміщенням у просторі, кольором, розміром. Рослини, які мають однакову будову і спосіб розмноження, об'єднують в одну з груп:

  • водорості,
  • мохи,
  • хвощі,
  • папороті,
  • хвойні,
  • квіткові.
Джерела:

Я досліджую світ : підруч. для 3 кл. закл. загал. серед. освіти (у 2-х ч.) : Ч. 1 / Н. М. Бібік, Г. П. Бондарчук. — Харків : Вид-во «Ранок», 2020. — 136с. : іл.

Я досліджую світ : підруч. для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах). Ч. 2 / Г. В. Ломаковська, Т. П. Єресько, Г. О. Проценко. — К. : Видавничий дім «Освіта», 2020. — 160 с. : іл.