У природі питної води майже немає. Питну воду, яка потрапляє у водопровідні крани твоєї квартири з водойм, обов’язково очищають від забруднення.
Відстоювання — це найпростіший спосіб очистки води від твердих частинок. Щоб очистити воду цим способом, достатньо
- залишити її на деякий час, аби тверді частинки осіли на дно;
- після відстоювання чисту воду відділити від осаду.
На очисних станціях для відстоювання води споруджують спеціальні басейни — відстійники. Після відстоювання воду фільтрують.
Фільтрування — це проціджування забрудненої води крізь фільтр, яким може бути фільтрувальний папір, вата, щільна тканина. Тверді частинки залишаються на фільтрі, а чиста вода проходить крізь нього.
ДЖЕРЕЛА ЗАБРУДНЕННЯ ВОДИ:
- різноманітні хімікати й добрива;
- сміття на березі водойм (поліетиленові пакети, пластик);
- побутові стічні води;
- виливи нафти;
- відходи промислових підприємств і тваринницьких ферм тощо.
Заощадити питну воду можна, дослідивши витрати води в сучасній родині
- прибирання;
- ванна, душ, умивання
- прання
- миття посуду
- приготування їжі тощо.
Вода необхідна й для промисловості. Ще більше води потребує сільське господарство: тваринництво й рослинництво. Чистою прісною водою напувають тварин, зрошують поля.
Методи очищення й ощадного використання води потрібно запроваджувати скрізь на державному рівні: в побуті, на підприємствах і в сільському господарстві.
Варто будувати очисні споруди, щоб забруднена вода не потрапляла у водойми. Упроваджувати новітні технології, щоб повторно та з меншими витратами використовувати воду. А також зменшувати обсяги стічних вод і припинити забруднення водойм сміттям.
Я досліджую світ : підруч. для 3-го класу закл. загал. серед. освіти. У 2 ч. Ч. 1 / І. Жаркова, Л. Мечник, Л. Роговська, Л. Пономарьова, О. Антонов. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2020. — 144 с. : іл.
Я досліджую світ. Підручник для 3 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) : Частина 1 // І. В. Грущинська, З. М. Хитра. — Київ : УОВЦ «Оріон», 2020. — 160 с. : іл.