Вода на Землі перебуває в постійному русі. Простежимо за її переміщеннями в природі. Який шлях проходить вода в природі?
Сонце і вітер спричиняють випаровування води з поверхонь річок, озер, морів, океанів, ґрунту, листя рослин, тіл тварин. Так вода перетворюється на пару. Легка водяна пара піднімається високо вгору. Там набагато холодніше, ніж біля поверхні Землі.
Якщо температура повітря вища від нуля градусів, то водяна пара вгорі охолоджується і перетворюється на дрібненькі краплинки води. З них утворюються дощові хмари. У хмарах краплинки зливаються. Вони стають важкими і падають у вигляді дощу.
Коли стовпчик термометра опускається нижче нуля градусів, настають морози, випадає сніг. Сніжинки утворюються з водяної пари високо над землею. Спочатку це дуже маленькі кристалики-крижинки. Падаючи вниз, вони збільшуються. Так вода випадає знову на землю у вигляді дощу, снігу, граду.
Частина води повертається назад у струмки та річки. Дощ наповнює річки й озера, річки впадають у моря й океани. Певна частина дощової води просочується під землю, утворюючи ґрунтові води. Решта води знову випаровується і у вигляді пари піднімається вгору. Тому влітку в озерах, річках, ставках води стає менше.
Я досліджую світ : підруч. для 3 кл. закл. загал. серед. освіти (у 2-х ч.) : Ч. 1 / Н. М. Бібік, Г. П. Бондарчук. — Харків : Вид-во «Ранок», 2020. — 136с. : іл.