Навчання учнів предметів (інтегрованих курсів)

Комунікація державною мовою з дотриманням норм української літературної мови

Прочитайте текст і виконайте завдання 11-18 до нього.

(1) Тридцять років назад не було загальнодоступного мобільного зв'язку і, щоб зателефонувати комусь, необхідно було крутити диск телефона щонайменше кілька разів. (2) І завжди була велика ймовірність, що слухавки ніхто не підніме. (3) Звісно, за таких умов учителеві чи вчительці легше було записувати письмові зауваження в учнівські щоденники. (4) Туди ж виставлялися й оцінки. (5) Саме в такий спосіб здебільшого й відбувалася комунікація між школою та батьками. (6) Нині світ істотно пришвидшився. (7) Ми живемо в еру централізованих баз даних, різноманітних месенджерів, групових чатів, соціальних мереж. (8) Паперові щоденники та шкільні журнали зараз швидше є рудиментом в освіті, адже вони […]. (9) Цифровізація шкіл стала (!) __________ в епоху пандемії, коли кількість безпосередніх контактів суттєво зменшилася.

(10) Електронні журнали й щоденники використовують у роботі 46 % українських шкіл. (11) Міністерством освіти і науки України затверджено Інструкцію з ведення ділової документації в закладах загальної середньої освіти в електронній формі. (12) Документом визначено, що щоденники й класні журнали створюють і ведуть в електронній формі.

(13) Загалом електронні журнали та щоденники можуть стати першим кроком, (*) __________ і необхідним інструментом цифровізації української освіти. (14) По крайній мірі вони допоможуть не лише зберегти мільйони дерев і заощадити тисячі робочих годин педагогів, а й сприятимуть підвищенню комп'ютерної грамотності працівників школи й покращенню комунікації вчителів із батьками. (15) Тобто електронні журнали та щоденники – це не крок до майбутнього, це крок з минулого в сьогодення, який варто зробити якомога швидше (з інтернет-джерел).

\(11\). Доберіть для пропуску (!) правильний варіант заповнення з-поміж запропонованих.
 
\(12\). Доберіть для пропуску (*) правильний варіант заповнення з-поміж запропонованих.
 
\(13\). Редагування потребує фрагмент
 
\(14\). Метою автора / авторки тексту є
 
\(15\). Логічним завершенням речення 8 є фрагмент
 
\(16\). Форма слова щоденники виконує роль головного члена в реченні
 
\(17\). Дотримано норм культури мовлення у фрагменті
 
\(18\). У реченні 14 словосполучення комп'ютерної грамотності можна замінити на
Ви повинні авторизуватися, щоб відповісти на завдання. Будь ласка, увійдіть в свій профіль на сайті або зареєструйтеся.