Будь-які (періодичні або неперіодичні) перміщення потребують від тварин здатності орієнтуватись у просторі. Для цього вони використовують різноманітні подразники: зорові, звукові, нюхові тощо.
 
Однією з найдосконаліших систем орієнтування у просторі є ехолокація, за якої тварина видає високочастотні звукові сигнали та виявляє предмети за хвилями, що відбиваються від них. Такий самий принцип використовують в ехолотах для виявлення підводних об'єктів і опису донного рельєфу, а якщо замінити звукові коливання на електромагнітні — в радіолокаторах, які дозволяють відстежувати об'єкти у повітрі. Крім кажанів, еколокація притаманна дельфінам, косаткам, деяким птахам, як-от стрижам-саланганам. Тварини також використовують ехолокацію для пошуку здобичі й полювання.
 
Здатність орієнтуватсь у просторі забезпечує й хомінг — інстинкт повернення до дому. Наприклад, робочі особини мурашок залишають мурашник у пошуках їжі, після чого повертаються саме у свій мурашник. Віднайти шлях до свого дому їм допомагають пахучі мітки, якими вони помічають свій шлях. Особливо важливу роль відіграє хомінг у житті тварин, які здійснюють тривалі періодичні міграції. Наприклад, перелітні птахи двічі на рік здійснюють міграції: навесні прилітають для розмноження в одні місця (наприклад, в Україну), а восени відлітають до країн з теплим кліматом.
Джерела:
Біологія: підруч. для 7-го кл. закл. заг. серед. освіти / Балан П.Г., Кулініч О.М., Юрченко Л.П. — Київ: Генеза, 2024. с. 160-161.
Біологія: підруч. для 7-го кл. зал. заг. серед. освіти / Задорожний К., Ягенська Г., Павленко О., Додь В. — Київ: Освіта, 2024. с. 150-152.
Біологія: підруч. для 7-го кл. зал. заг. серед. освіти / Андерсон О.А., Вихренко М.А., Чернінський А.О., Андерсон А.О. — Київ: Школяр, 2024. с. 140.
Біологія: підруч. для 7-го кл. закл. заг. серед. освіти / Горобець Л.В., Кокар Н.В., Кравець І.В. Жирська Г.Я. — Тернопіль: Астон, 2024. с. 197-200.